Компанія Meta виявила, що хакерська група, пов’язана з Іраном, намагалася атакувати акаунти WhatsApp співробітників адміністрацій президента США Джо Байдена та колишнього президента Дональда Трампа. Хакери видавали себе за технічну підтримку таких компаній, як AOL, Google, Yahoo та Microsoft.
Про це пише DW.
Meta повідомила, що її команди безпеки заблокували кілька акаунтів WhatsApp, які видавали себе за агентів технічної підтримки. Встановлено, що ця шкідлива активність походить з Ірану і була спрямована на осіб у таких країнах, як Ізраїль, Палестина, Іран, США та Велика Британія.
«Наше розслідування пов’язало цю діяльність із іранським APT42, відомим своїми фішинговими кампаніями, спрямованими на політичних та дипломатичних посадовців, а також інших публічних осіб», — заявила Meta.
Meta додала, що деякі посадовці з адміністрацій Байдена і Трампа були мішенню хакерів, але доказів компрометації їхніх акаунтів WhatsApp не було виявлено.
На тлі зростання рівня загроз перед виборами у США, Meta поділилася цією інформацією з правоохоронними органами та передвиборчими штабами. Раніше цього тижня ФБР повідомило, що злам кампанії Трампа та спроба зламати кампанію Байден-Гарріс, здійснені іранськими хакерами, є частиною ширшої іранської кампанії втручання у президентські вибори в США 2024 року.
Нагадаємо, компанія OpenAI закрила іранську мережу, яка використовувала штучний інтелект для створення маніпулятивного контенту щодо президентських виборів у США.
Також у звіті компанії Google йшлося, що хакерська група APT42, яку пов'язують із Корпусом вартових ісламської революції Ірану, намагається атакувати облікові записи десятка людей, пов'язаних з президентом США Джо Байденом, віцепрезиденткою Камалою Гарріс і кандидатом у президенти Дональдом Трампом.
Фото: DW.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.