Учасники ВАР обговорили стратегічні плани спілки та виклики для галузі
Учасники ВАР обговорили стратегічні плани спілки та виклики для галузі

Учасники ВАР обговорили стратегічні плани спілки та виклики для галузі

На Київщині відбулася зустріч учасників Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) з усіх регіонів України. Участь у заході також взяли в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький та заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Олександр Ковальчук.

Очільник ВАР Андрій Дикун представив аграріям основні стратегічні напрямки діяльності організації, а також разом із представниками влади підняв ключові питання агросектору, такі, як: бронювання працівників, кредитування за програмою 5-7-9, допомога аграріям прифронтових та деокупованих територій, перспективи євроінтеграції українського агросектору.

Тарас Висоцький підкреслив важливе значення активної позиції аграріїв у вирішенні проблем галузі. Зокрема, наголосив на результаті переконливого виступу представників ВАР перед владою під час Всеукраїнського аграрного форуму – позиція НБУ щодо замороження кредитів для аграріїв з окупованих територій змінилася в сторону постраждалих фермерів.

Учасники ВАР обговорили стратегічні плани спілки та виклики для галузі - Фото 1

«НБУ погодився внести зміни до законодавства. Голова комітету з питань правової політики підтримав. Ми сподіваємося вирішити питання прийняття законопроєкту №11180-1 у вересні-жовтні. Дякую всім за активну участь та ефективне донесення позиції аграріїв».

Олександр Ковальчук розповів аграріям про спільну роботу з ВАР у податковому комітеті парламенту над розробкою законопроєкту, що передбачає зниження акцизів на пальне для сільськогосподарської техніки.

На стратегічних напрямках роботи Всеукраїнської Аграрної Ради зупинився очільник асоціації Андрій Дикун. У зовнішніх пріоритетах спілки на найближчий період: посилення позицій українських аграріїв на міжнародній арені, активна робота в Брюсселі для захисту інтересів українських аграріїв в умовах євроінтеграції:

«На шляху до інтеграції з ЄС перед агросектором стоїть багато викликів. Важливо розуміти, що країни Євросоюзу бояться, що українська продукція заполонить внутрішній ринок. Ми всі добре пам’ятаємо перекриття кордонів нашими сусідами. І це наслідок, в тому числі, відсутності правильної комунікації з політиками ЄС. Тому ми, як асоціація, прийняли рішення представляти інтереси середнього та малого агробізнесу в Брюсселі, в країнах ЄС. ВАР уже включена до реєстру публічних організацій Брюсселя. Разом з експертами працюємо над подальшими кроками».

Учасники ВАР обговорили стратегічні плани спілки та виклики для галузі - Фото 2

Також, Андрій Дикун наголосив на важливості подальшої співпраці з представниками влади та міжнародними партнерами для забезпечення стабільності та розвитку аграрного сектору України в умовах нинішніх воєнних викликів.

«Ця співпраця є критично важливою для підтримки аграріїв та забезпечення продовольчої безпеки країни. Ми вдячні Міністерству аграрної політики та податковому комітету за  підтримку та готовність працювати разом на благо агросектору України», - резюмував очільник ВАР.

Источник материала
loader
loader