Лайфхак із зонуванням використовують у великих кімнатах, а про багатошаровість дбають у невеликих. Окрім того, такі деталі можуть візуально розширити простір. Але як вибрати два килими, які "працюватимуть" разом в одному приміщенні? Американська дизайнерка Ші Макгі ділиться порадами.
Два килими в одній кімнаті: правила поєднання
Дизайнерка дала поради зі свого власного досвіду. Нещодавно їй довелося впоратися з цією проблемою у великій спальні, яка також включала зону відпочинку. Тобто килими в цьому випадку виконували функцію зонування.
Коли ви поєднуєте два килими в кімнаті, треба звертати увагу на кілька речей. Перша – палітра кольорів, друга – візерунки,
– каже американська фахівчиня та власниця студії дизайну.
У спальні, над якою вона працювала, видно два килими, де переважає синій колір. На одному видно шиферно-блакитний і сірий відтінки в смужках, а на іншому – сині візерунки на нейтральному тлі. Перше правило: колір має бути однаковим.
Спальня з двома різними килимами / Фото McGee & Co
Другий момент – це візерунок. На фото видно, що він різний. Дизайнерка каже, що так і має бути. Щоб дизайн був вдалим, треба створити контраст. Це те, що робить простір цікавим, що надає йому індивідуальності.
Це поєднання цілком працює, тому що кольори розмовляють один з одним, а також візерунки дуже різні. Ось тут і з’являється контраст,
– коментує Макгі.
Ну і третє: текстура, тобто тканина. Один із килимів у вітальні – м'який, з ворсом, а інший – плоского плетіння. Тобто вона має бути різна.