Морський експорт російської нафти скоротився до мінімуму за місяць – Bloomberg
Морський експорт російської нафти скоротився до мінімуму за місяць – Bloomberg

Морський експорт російської нафти скоротився до мінімуму за місяць – Bloomberg

Морський експорт російської нафти впав до мінімального значення майже місяць. Про це пише Bloomberg. За підрахунками агентства, середній рівень поставок російської нафти за чотири тижні, що закінчилися 1 вересня, впав до 3,16 млн. барелів на добу, скорочення склало 90 тис. барелів на день.

«Морський експорт нафти з Росії впав до найнижчого рівня майже за місяць, оскільки ремонтні роботи на єдиному морському родовищі країни в Арктиці, ймовірно, сприяли падінню поставок», – пишуть журналісти. 

Всього за тиждень до 1 вересня 29 танкерів завантажили 21,7 млн. барелів російської нафти. Обсяг знизився з 23,44 млн. барелів попереднього тижня. Щоденні морські потоки сирої нафти із Росії скоротилися приблизно на 250 тис. барелів, до 3,1 млн.

Постачання в Азію впали до 2,96 млн барелів на день, що приблизно на 9% нижче за середній рівень, зафіксований у квітні. На танкери, які прямували до Китаю, завантажувалося близько 1,19 млн. барелів на добу, в Індію – 1,66 млн.

Експорт російської нафти до країн Європи морем припинено, Болгарія не імпортує її з кінця 2023 року. Постачання до Туреччини склали 210 тис. барелів на день.

Раніше стало відомо, що один із найбільших нафтопереробних заводів РФ втратив половину потужності. А саме вибух на Омському нафтопереробному заводі вивів з ладу майже половину потужностей підприємства.

Вибух на «Газпромнефть-ОНПЗ» вивів з ладу первинну установку перероблення нафти АВТ-11. Установка АВТ-11 – найбільш продуктивна на заводі. Друга установка такого типу, АВТ-10, вже простоювала через пожежу на початку серпня. Кожна з них має потужність близько 8,6 млн тонн нафти на рік.

Источник материала
loader
loader