Київський районний суд Харкова розглядає справу програміста, який співпрацював із росіянами і допомагав реалізувати операцію щодо підриву високопоставленого військового ЗСУ.
Згідно матеріалів справи, інженера-програміста ПАТ «ХФЗ „Червона Зірка“», підозрюють у державній зраді та носінні, зберіганні, придбанні, виготовленні, ремонті, передачі чи збуті вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу.
Суд встановив, що у період не пізніше липня 2024 року представник рф, який представився співробітником розвідувального органу росії, налагодив сталий контакт із програмістом, використовуючи месенджер Telegram.
Далі, у період липня 2024 року серпня 2024 року в ході спілкування вказаний представник рф поставив завдання програмістові за грошову винагороду виготовити саморобний вибуховий пристрій на що останній погодився та розпочав здійснювати відповідні дії.
Приблизно 20 серпня роіянин поставив завдання харків’янину передати вказаний вибуховий пристрій невстановленим особам для використання під час підриву автомобіля високопоставленого військового ЗСУ, на що останній також свою згоду.
Встановлено, що реалізуючи раніше виниклий злочинний умисел, у період з початку липня до початку серпня 2024 року, програміст, діючи умисно, підшукав необхідні матеріали та виготовив саморобний вибуховий пристрій за місцем проживання, де у подальшому зберігав його без передбаченого законом дозволу.
30 серпнч приблизно о 19:00 програміст на виконання вищевказаного завдання на своєму транспортному засобі ЗАЗ «Славута» прибув у заздалегідь обумовлене місце — на ділянку місцевості поблизу кладовища м. Південне Харківського району Харківської області, де за вказівкою представника рф, залишив раніше виготовлений саморобний вибуховий пристрій для його подальшого підібрання невстановленими особами, про що сповістив вищевказаного представника рф.
Так, діючи в порушення правил поводження поводження з бойовими припасами, вибуховими речовинами та вибуховими пристроями, програміст переніс саморобний вибуховий пристрій у свій транспортний засіб та перевіз його на ділянку місцевості поблизу кладовища, де залишив вказаний саморобний вибуховий пристрій на узбіччі дороги.
Однак, вищевказана кримінальна протиправна діяльність була припинена — виконавця затримали співробітники УСБУ в Харківської області.
Підозрюваний в судовому засіданні вину у пред`явленій підозрі визнав, посилався на відсутність ризиків та міцні соціальні зв`язки. Йому повідомлено про підозру у вчиненні держзради та порушення правил поводження зі зброєю.
Суд вирішив тримати програміста під вартою ДУ «Харківський слідчий ізолятор» протягом 60 днів до 28.10.2024 включно, без визначення суми застави.
Слідство триває.