Наприкінці серпня Генштаб офіційно підтвердиввтрату винищувача F-16 та загибель пілота, на ім'я Олександр Мусь. За словами журналістів, після недавньої авіакатастрофи західні партнери обговорюють доцільність швидкого введення в бій льотчиків.
Чого вчить катастрофа F-16
За словами анонімних джерел, українські льотчики отримали обмежені години підготовки перед тим, як вирушити на бойові завдання. Це контрастує з практикою західних країн, де пілоти тривалий час тренуються зі своїми підрозділами перед відправкою на реальні завдання.
Ця катастрофа демонструє ризики, які виникають при спробі прискорити підготовку,
– зазначив один зі неназваних співрозмовників видання The Wall Street Journal.
Попри нещодавню трагедію, усе ж стратегія щодо підготовки українських пілотів залишаються незмінною. ЗМІ зазначають, що наразі немає планів коригувати наявну програму тренування льотчиків.
Водночас триває розслідування причин катастрофи, а США надають консультативну підтримку Україні. Відповідні органи аналізують, зокрема, супутникові дані та польотні реєстратори.
Згадаємо, що F-16, який разом з пілотом втратила Україна, 26 серпня брав участь у відбиттіоднієї з найбільш масованих повітряних атак Росії.