Згідно з церковними переказами, саме у цей день народилася Діва Марія. Її батька звали Йоаким, а матір – Анна. Подружжя було родом з Назарету, де й народилася дівчинка. Більше про свято розповість LifeStyle 24.
Різдво Пресвятої Богородиці: історія свята
Анна довго не могла завагітніти, тому разом з чоловіком багато молилася Богові. Одного разу до подружжя прилетів ангел, який сказав, що скоро у пари народиться донечка. Згодом так і сталося – на світ з'явилася Марія, яку у три роки віддали до храму. Через деякий час вона стала матір'ю Ісуса Христа.
Вперше Різдво Пресвятої Богородиці почали святкувати у IV столітті, коли княгиня Ольга захотіла зробити храм на честь Діви Марії. Вважається, що свято символізує порятунок людей. Річ у тім, що Бог подарував Анні та Йоакиму дочку, яка згодом ще й дуже полюбили люди, оскільки вона багато займалася добрими справами.
Різдво Пресвятої Богородиці / Фото Главком
Різдво Пресвятої Богородиці: традиції свята
У давні часи дівчата у цей день обов'язково вмивалися водою з джерела. Це потрібно було зробити зранку, аби завжди залишатися молодими та красивими. Батьки також брали холоду воду та обтирали нею дітей, аби вони не хворіли цілий рік. Наші предки у свято не забували відвідувати церкву та молитися Пресвятій Богородиці. Зокрема, вагітні просили у матері Ісуса Христа, щоб пологи пройшли добре та дитина народилася здоровою.
Після богослужіння віряни накривали великий святковий стіл та збиралися усією родиною. Господині готували борщ зі свининою, вареники, голубці й різні страви з рибою і м'ясом. Крім того, люди їли овочі та фрукти. Чоловіки у Різдво Пресвятої Богородиці ходили свататися до дівчат, а господарі закінчували збирати врожай.