Іран офіційно підтвердив передачу: наскільки небезпечні балістичні ракети Fateh
Іран офіційно підтвердив передачу: наскільки небезпечні балістичні ракети Fateh

Іран офіційно підтвердив передачу: наскільки небезпечні балістичні ракети Fateh

Найімовірніше, що Іран надав російській армії понад 200 балістичних ракет Fateh-360. В етері 24 Каналу керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко сказав, до яких військових наслідків може призвести таке посилення ворога.

Чим небезпечні ракети Fateh

Наразі йдеться про найпростішу версію ракети Fateh-360. Вона призначена для далекої реактивної артилерії, зокрема модернізованих систем "Смерч", "Ураган". Ці ракети можуть покриватидальність від 30 до 120 кілометрів.

Найбільшу загрозу Fateh-360 насамперед становлять для фронту, тилів, які розташовані вздовж лінії бойового зіткнення, та для прикордонної території. Я не виключаю, що Росія підтягуватиме комплекси, щоб уразити деякі українські позиції вздовж фронту,
– зазначив Мусієнко.

За його словами, окупанти намагатимуться копіювати нашу роботу за допомогою систем HIMARS. До слова, HIMARS – мультифункціональна система, яка застосовується для різних цілей. У лютому – березні 2024 року, коли українській армії не вистачало ствольної артилерії та снарядів, то ця система точково навіть знищувала артилерію.

Я думаю, що так ворог намагатиметься посилити свою реактивну артилерію, додати вогневої міці. Адже в цьому окупанти почали серйозно просідати, зокрема по вогню реактивної артилерії. Це треба чимось замінювати. Тут Іран іде Росії на допомогу, постачаючи ракети,
– мовив військовий експерт.

Крім того, не можна виключати, що у Росії можуть з'явитися іранські аналоги "Іскандерів". Зокрема, Zolfaghar– один із типів балістичних ракет. Максимальна гранична дальність різного ступеня модифікації Zolfaghar становить до 700 кілометрів.

"Іран виявляв неготовність постачати саме такі, але 300 кілометрів теоретично можуть поставити", – припустив військовий експерт.

Важливо! Авіаційний експерт Костянтин Криволап зауважив, що досі існує стереотип буцімто Іран – другорядна, нерозвинута країна. Втім, насправді Тегеран має доволі високий технологічний рівеньй розробив потужну ракетну та ядерну програми.

Теги по теме
Оружие Иран
Источник материала
loader
loader