Про це кореспонденту Укрінформу повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
“Складний об’єкт з точки зору будівельної частини, інженерії, багато замовлених нюансів, зокрема, щодо інклюзивності - це ліфти. Енергетика, електрика, повна автономність. Плануємо завершити роботи за два місяці. Захисна споруда використовуватиметься для навчання в кілька змін. В одну зміну можна навчати 150 дітей”, - сказав Синєгубов.
У селищі, де будують захисну споруду, немає жодного укриття - ні для жителів, ні для держорганів та установ, розташованих у центрі населеного пункту.
“Тому це фактично об’єкт подвійного призначення. Як укриття він розрахований на 500 людей”, - зазначив Синєгубов.
У Харківському районі будують автономну підземну школу / Фото: В'ячеслав Мадієвський, Укрінформ
Загалом у процесі будівництва на Харківщині зараз 6 захисних споруд для освітніх закладів.
“Є, звичайно, і проблемні питання з підрядними організаціями. Сьогодні були в одному з населених пунктів, Лозова - темпи робіт незадовільні. Будемо вирішувати, що робити: або підрядник виправить ситуацію, або будемо розривати договори. Тому що, як ми бачимо, вони не встигають до нового року освоїти кошти і збудувати об’єкт, а у нас, згідно з постановою (уряду про виділення коштів із держбюджету на укриття, – ред.), основною вимогою є освоєння коштів до 31 грудня”, - пояснив Синєгубов.
За даними ОВА, додаткові 2,1 млрд грн державної субвенції спрямують на 23 захисні споруди, які розташовані у 19 громадах Харківщини. З них 300 млн грн - передані на місто Харків.
Як повідомляв Укрінформ, наприкінці весни у місті Люботин Харківського районувідкрили першу в області підземну школу.