Про це заявив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус у Бундестазі під час обговорення бюджету на наступний рік, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Безпекова ситуація залишається в осяжному майбутньому дуже серйозною. Ми маємо виходити з того, що російська армія до 2026 року виросте більш ніж на 30%, до 1,5 млн солдатів. Росія зробила ставку на військову економіку та зможе, ймовірно, за кілька років підготувати своє військо так, що воно буде спроможне напасти на територію НАТО», - попередив політик.
Німеччина, за його словами, робить все, щоби посилити власну обороноспроможність і водночас продовжувати підтримувати Україну в її важкій оборонній боротьбі проти Росії.
«Ще цього року ФРН передасть Києву, наприклад, чотири системи Iris-T і ще п’ять САУ Gepard, велику частину з обіцяних минулого тижня 12 гаубиць Panzerhaubitze 2000, бойових дронів, кількох тисяч боєприпасів для артилерії та танків, до 40 танків Leopard 1A5 і 20 БМП Marder», - заявив Пісторіус і додав, що перелік допомоги на наступний рік буде продовжено.
Міністр підкреслив, що Німеччина залишається надійним партнером України. Водночас він визнав, що для того, щоби допомога залишалась такою ж потужною, потрібно більше грошей.
Подальших інвестицій потребує і посилення власної армії, виконання обов’язків у рамках НАТО. Наразі армія є набагато краще підготовленою до необхідності реагувати швидко, запевнив Пісторіус, але зазначив, що перелік потреб є дуже довгим. Він також наголосив, що є першим міністром, який перебуває у постійному діалозі з оборонною промисловістю.
Глава Міноборони ФРН повідомив, що в проєкті на наступний рік на потреби оборони та безпеки передбачено загалом понад 75 млрд євро, що менше, ніж очільник відомства просив. Уперше цього року оборону буде виділено понад 2% ВВП держави, але в майбутньому ця частка має бути ще збільшена, сказав він.
Як повідомлялося, напередодні Кільський інститут світової економіки оприлюднив звіт, у якому робиться висновок, що внаслідок різних причин Німеччина надто повільного переозброюється і за нинішніх темпів закупівель Німеччина відновить свій потенціал 2004 року у сфері бойових літаків приблизно через 15 років, танків - приблизно через 40 років, а гаубиць - лише через 100 років.