![Завдяки роботизованим системам можна вдвічі скоротити кількість людей на лінії фронту - заступник міністра](https://thumbor.my.ua/ElQL_HhH3q9rzjJY-60Ii8um1rg=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F56eaa5d59ccf2d5f4f03ed6a96263ab2.jpg)
Завдяки роботизованим системам можна вдвічі скоротити кількість людей на лінії фронту - заступник міністра
Про це під час виступу на Odesa Economic Revival Forum повідомив заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков, передає кореспондент Укрінформу.
«Ми вже тестуємо на полігонах концепт, який дозволить замінити людей роботизованими пристроями на лінії бойового зіткнення. За підрахунками аналітиків, сьогодні в середньому на 1-2 км потрібно приблизно 70 людей в окопах. За рахунок безпілотних систем, роботизованих систем замінування, розмінування, РЕБ та інших приладів ми можемо скоротити цю цифру до 30», - сказав Борняков.
Він підкреслив, що сектор defense tech в Україні з початком повномасштабного вторгнення почав стрімкий розвиток, переважно завдяки приватному бізнесу. Якщо на початку 2022 року у нас було лише три виробники дронів, то сьогодні цих компаній вже близько 700. Два роки тому засоби РЕБ виготовляли 7 виробників, сьогодні їх понад 120. Вже є десятки розробок на базі штучного інтелекту у сфері розмінування.
«І майже жодної державної компанії немає в цьому секторі – ані в «Армії дронів», ані в кластері Brave1, ані в сегменті виготовлення РЕБ. Тому я закликаю інвесторів у цей бізнесі впевнений, що після закінчення війни Україна буде суб’єктною на цьому ринку. Ми вже потроху починаємо дискусії про можливість відкрити експорт для наших інноваційних розробок», - додав заступник міністра.
Як повідомлялося, українським виробникам БПЛА вдалося достроково виконати поставлене завдання – 1 мільйон дронів для Сил оборони вже законтрактовано.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)