Україна повернула з російського полону 103 військових: серед звільнених — захисники «Азовсталі»
Україна повернула з російського полону 103 військових: серед звільнених — захисники «Азовсталі»

Україна повернула з російського полону 103 військових: серед звільнених — захисники «Азовсталі»

Це вже 57-й обмін полоненими від початку повномасштабного вторгнення Росії. Загалом звільнено 3672 людини.

У суботу, 14 вересня, з російського полону було звільнено 103 українських військових.

Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Серед звільнених — 38 нацгвардійців, 28 воїнів ЗСУ (серед них — двоє зі спецпідрозділу «Кракен», двоє – з Міжнародного легіону, троє з Сил спеціальних операцій, один – з Сил територіальної оборони).

Також додому їдуть восьмеро прикордонників, четверо поліцейських, двадцять один військовий моряк, троє представників Державної спеціальної служби транспорту, один – Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

«Усі звільнені цього разу – чоловіки: 82 солдати та сержантів; 21 військовослужбовець належить до офіцерського складу», — йдеться у повідомленні.

Україна повернула з російського полону 103 військових: серед звільнених — захисники «Азовсталі» - Фото 1

69 звільнених військовослужбовців брали участь у захисті від російських окупантів міста Маріуполя (зокрема 31 оборонець «Азовсталі»), Донеччини, Луганщини, запорізького, херсонського, харківського та київського напрямків. Серед них також є двоє охоронців ЧАЕС.

За даними штабу, більшість звільнених зазнала важких травм чи поранень, мають серйозні захворювання, потребують негайної медичної допомоги.

Зазначається, що це вже 57-й обмін полоненими від початку повномасштабного вторгнення Росії. Загалом звільнено 3672 людини.

Україна повернула з російського полону 103 військових: серед звільнених — захисники «Азовсталі» - Фото 2

Україна висловила вдячність Об'єднаним Арабським Еміратам за допомогу в організації нового обміну.

Як повідомив омбудсман Дмитро Лубінець, більшість звільнених – люди, які утримувалися з перших днів війни.

«Працівники нашого Офісу перебувають на місці обміну з метою контролю дотримання прав людини відповідно до міжнародного гуманітарного права та Женевських конвенцій. Наші співробітники фіксують у якому стані звільнені повертаються в Україну та інформують їх про їхні права», — написав уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
обмен пленными
Источник материала
loader
loader