Затриманий Раян Уеслі Раут гаряче підтримував Україну у війні з Росією, приїжджав до Києва та намагався потрапити до Іноземного легіону.
На Дональда Трампа знову міг готуватися замах. У неділю правоохоронці затримали чоловіка, який ховався в кущах на території гольф-клубу Trump International у Флориді. Поруч із місцем, де він знаходився, було знайдено автомат АК-47 з оптичним прицілом, два рюкзаки та камеру GoPro. Американські та міжнародні ЗМІ впізнали у цій людині Райана Уеслі Раута.
Раут не відкривав стрілянину у бік Трампа, який у цей момент грав у гольф. Співробітники служби безпеки помітили підозрюваного і почали стріляти по ньому, але Рауту вдалося втекти. Дещо пізніше цю людину було затримано.
Як повідомляє Associated Press, за документами 58-річний Раут прожив більшу частину свого життя в Північній Кароліні, а 2018 року переїхав до Каава на Гавайських островах. На Гаваях він та його син займалися будівництвом підсобних приміщень, якщо вірити заархівованій версії веб-сайту їхнього підприємства.
Згідно з джерелами CBS, Раут неодноразово притягувався до відповідальності за кримінальні злочини в окрузі Гілфорд у Північній Кароліні в період з 2002 по 2010 рік.
Зокрема, його засудили за незаконне зберігання зброї.
Судячи з облікових записів Раута в соцмережах, він гаряче підтримував Україну у війні з Росією.
Як повідомляє Financial Times, Раян серед тисяч іноземних добровольців вирушив в Україну після повномасштабного російського вторгнення в лютому 2022 року.
Прибувши до прикордонного польського міста Медика, він прибув до офісу українського Іноземного легіону, де йому відмовили. “Вони сказали: “Вам 56 років, ви старі і у вас немає досвіду”, – розповів Раут в інтерв’ю FT минулого року. — То чому б вам не рекрутувати та не координувати дії добровольців?”
Після цього Раут справді намагався займатися залученням іноземних добровольців на війну з Росією та їздив до Києва. Американець розбив намет на Майдані, вивішував на фанерному щиті прапори всіх країн, громадяни яких воювали на боці України.
Райан Уеслі Рут на Майдані
Він також розвісив листівки на центральній площі Києва, пропонуючи 1200 доларів іноземцям, які взяли до рук зброю проти Росії. На листівках було вказано його координати, і військові рекрутери на той час стверджували, що він офіційно не пов’язаний із Іноземним легіоном України.
За словами людини, яка знала Раута, тому відмовили в одному з підрозділів Іноземного легіону, пов’язаному з управлінням військової розвідки України. За словами цієї людини, на яку посилається FT, Раут був “трохи надто” для них через свою нестабільну поведінку.
У розмові з FT Раут розповів про кілька сутичок з українською поліцією, міською владою та іншими особами через свій імпровізований меморіал та намет на Майдані.
Раут також намагався залучити до України афганських солдатів, які втекли з Афганістану після приходу до влади талібів. За даними людини, яка знала Раута в Києві, той вів базу даних афганських солдатів, але представники Іноземного легіону України визнали його планом надуманим і відкинули.
Головне управління розвідки спростувало інформацію про те, що підозрюваний у замаху на Трампа Райан Рут причетний до Міжнародного легіону ГУР. ⠀
“Чутки, які розповсюджуються з цього приводу в деяких медіа, не відповідають дійсності”, – додали в ГУР.
При цьому представник Міжнародного легіону підтвердив CNN, що Рут зв’язувався з ними кілька разів, але заявив, що ніколи не був частиною військової частини, де б’ються іноземні добровольці.
У бригаді Азов також спростовують, що Рут пов’язаний із їхнім підрозділом. У заяві Азова говориться, що Рут не має і ніколи не мав жодного відношення до Азова, а до мирної демонстрації на підтримку Маріупольського гарнізону, на якій він був присутній, міг приєднатися кожен бажаючий.
“Вважаємо, що поширення наративу про можливий зв’язок Азова з Райаном Уеслі Рутом підіграє російській пропаганді та дискредитує 12-ту бригаду спеціального призначення Азов Національної гвардії України та Сил оборони України в цілому”, – додали в заяві.