Міноборони допустило до експлуатації український металошукач «Хортич»
Міноборони допустило до експлуатації український металошукач «Хортич»

Міноборони допустило до експлуатації український металошукач «Хортич»

Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до постачання імпульсний металошукач українського виробництва "Хортич".

Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба МОУ.

"У Міністерстві оборони України кодифікували та допустили до постачання у війська імпульсний металошукач українського виробництва. Створений українськими інженерами пристрій для пошуку мін та інших вибухонебезпечних предметів отримав назву "Хортич-1", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що універсальний металошукач виготовили на вітчизняному підприємстві, де розробляли і виробляли аналогічні пристрої для використання у побутових та промислових сферах: для детекторного дослідження ґрунтів та інших поверхонь на наявність електричних та газових мереж, проведення геодезичних робіт, виконання інших робіт у сфері народного господарства з виявлення металевих об’єктів тощо. Також з початку широкомасштабного вторгнення РФ підприємство-виробник на волонтерських засадах передало всі наявні металошукачі для використання у військах.

Інженери підприємства постійно отримували відгуки щодо практичного використання їхньої продукції військовими і сформували ключові критерії для розробки універсального армійського металошукача. Він мав бути легким, надійним у використанні, недорогим, простим в експлуатації і ремонтопридатним у польових умовах.

Металошукач українського виробництва важить трохи більше кілограма і виявляє вибухові пристрої на глибині понад пів метра із похибкою місцезнаходження центру предмета 5 см. Працює при температурі від -20°C до +40°C і вологості до 95%. Пристрій має світловий та звуковий індикатори виявлення міни, повна зарядка потужного літій-іонного акумулятора забезпечує роботу металошукача протягом 6 годин.

Як нагадали у Міноборони, виробники і розробники зразків ОВТ із додатковими запитаннями щодо процесу кодифікації виробів можуть звертатися до Головного управління забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки на електронну пошту: mdalc@mil.ua

Як повідомляв Укрінформ, у Міністерстві оборони Україникодифікували та допустили до експлуатації у військах бронеавтомобільRoshel Senator MRAP виробництва Канади.

Фото: Міноборони

Теги по теме
Вооруженные силы Украины Минобороны Производство
Источник материала
loader
loader