Кремль нарощує випуск дронів, щоб продемонструвати компенсацію наслідків війни - ISW
Кремль нарощує випуск дронів, щоб продемонструвати компенсацію наслідків війни - ISW

Кремль нарощує випуск дронів, щоб продемонструвати компенсацію наслідків війни - ISW

Кремль продовжує нарощувати виробництво безпілотників на тлі зусиль компенсувати соціально-економічні наслідки затяжної російської війни в Україні.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Зазначається, що російський лідер Володимир Путін 19 вересня зустрівся з військово-промисловою комісією РФ і обговорив поточні зусилля щодо збільшення виробництва російських безпілотників. Він визнав, що дрони є невід’ємною частиною сучасної війни, і що війна Росії в Україні ще більше підтвердила цю оцінку.

Путін заявив, що російські компанії поставили військам РФ близько 140 тисяч безпілотників торік, а також стверджував, що Росія планує збільшити виробництво БпЛА вдесятеро – до 1,4 мільйона одиниць у 2024 році.

Очільник Кремля підкреслив, що Росія повинна «послідовно» нарощувати свої можливості з виробництва безпілотників і підвищувати ефективність дронів російського виробництва, аби задовольнити потреби російських військових.

Крім цього, Путін заявив, що безпілотники приватного виробництва «не поступаються» тим, які виробляються на державних оборонних компаніях, і що Міноборони РФ ретельно випробовує всі моделі безпілотників перед тим, як передавати їх російським військам на передовій.

Анонсоване Путіним збільшення виробництва безпілотників Росією до 1,4 мільйона одиниць у цьому році не перевершує плани України щодо темпів виробництва дронів у 2024 році, зауважують аналітики ISW.

Експерти Інституту у зведенні згадали про розслідування DW, під час якого було виявлено докази того, що деякі нерегулярні російські війська можуть випробовувати нещодавно розроблені безпілотники під час ударів по українському цивільному населенню, можливо, з метою прискорити період випробувань.

Водночас російські військові блогери постійно скаржаться на низьку якість державних безпілотників і хвалять приватні ініціативи з виробництва БпЛА, стверджуючи, що "приватники" виробляють більш ефективні дрони.

Як повідомляв Укрінформ, Росія торік розпочала виробництво нового ударного безпілотника великої дальності «Гарпія-А1» з використанням китайських компонентів.

Теги по теме
Россия
Источник материала
loader
loader