Галицький райсуд Львова на четвертому поспіль засіданні не зміг обрати запобіжний захід для антивакцинатора Остапа Стахіва та оголосив чергову перерву.
Про це повідомило «Суспільне».
Засідання розпочалось о 10:18. Остап Стахів подав клопотання про відвід прокурора Олега Ковальчука через «ознаки фальсифікації доказів». Але суддя заявив, що це клопотання — поза межами розгляду справи про обрання запобіжного заходу і це має вирішувати слідчий суддя на іншому судовому засіданні.
Згодом Стахів зачитав клопотання про відвід слідчого. У ньому йшлося, що нібито слідчий СБУ змовився з суддею Віктором Романюком, «щоб не проводити слідчих дій», і заявив, що подасть заяву у ДБР.
Суддя відхилив це клопотання — щоб обрати запобіжний захід, участь слідчого необов’язкова. Також Романюк додав, що Стахів зловживає своїм правом на відвід.
Врешті суд оголосив перерву до 2 жовтня.
Нагадаємо, про підозру Стахіву повідомили 25 вересня. Того самого дня Галицький районний суд Львова проводив судове засідання про обрання йому запобіжного заходу, але сам Стахів на нього не з’явився. На засідання 27 вересня він також не з’явився в суді. А 30 вересня Стахів подав заяву про відвід судді Віктора Романюка — суд задовольнив це клопотання, у судовому засіданні оголосили перерву.
У чому підозрюють Стахіва?
За даними слідства, у січні 2024 року він під час етеру розповсюдив інформацію про розташування особового складу одного з відділів ТЦК Рівненщини з можливістю їхньої ідентифікації на місцевості.
А до цього публікував оголошення у Facebook про нібито проведення курсів-інтенсивів із журналістської та правозахисної діяльності, після проходження яких учасники начебто мали отримати посвідчення журналіста від імені його газети та заснованої ним громадської організації.
Ціна таких курсів становила 7000 гривень із людини. Проте медіа на той час не пройшло державну реєстрацію у встановленому законодавством порядку, а потерпілі отримали фіктивні посвідчення журналіста.
Стахіву повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 2 ст. 114-2 — несанкціоноване поширення інформації про розміщення ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану;
- ч. 1 і ч. 2 ст. 190 — шахрайство.
У 2021 році Служба безпеки України вже проводила обшуки у Стахіва. Тоді йому оголосили підозру в намаганні скинути конституційний лад. У спецслужбі тоді заявляли, що заблокували «деструктивну діяльність антиукраїнської мережі, яка під антивакцинаторськими гаслами намагалася дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в державі». СБУ наголошувала, що їхні дії координували російські куратори.
Зрештою, Стахіву та ще одному фігурантові провадження, громадянину рф, повідомили про підозру за ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України. За це загрожує до 10 років тюрми. Наразі за цією справою триває суд.