Про це йдеться в добовому зведенні відомства, опублікованому в мережі Х, передає Укрінформ.
«До 6 години ранку середи (впродовж минулої доби – ред.) не було виявлено жодних літаків ВПС і кораблів ВМС Народно-визвольної армії Китаю, які б діяли навколо Тайваню», – ідеться в повідомленні.
Останній масований патруль китайські військові надсилали до Тайваню 26 вересня, коли навколо острова маневрували понад пів сотні бойових літаків та кораблів НВАК. У наступні дні й до сьогодні загальна кількість військових морських і повітряних суден навколо острова коливалася в межах 15 одиниць.
Китай із серпня 2022 року різко збільшив присутність своїх ВПС і ВМС навколо Тайваню після того, як острів, попри жорсткі протести Пекіна, відвідала тодішня спікерка Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі.
Відтоді НВАК щодня направляла повітряні й морські патрулі навколо Тайваню, до яких іноді залучалися понад сотня літаків і кораблів, а також періодично проводила масштабні військові навчання із бойовими стрільбами та пусками ракет над островом.
Попри те, що Тайвань ніколи не входив до складу КНР і від 1949 року управляється власною демократично обраною адміністрацією, Пекін вважає острів своєю територією і погрожує застосувати силу для його «возз’єднання» з материком.
Як повідомляв Укрінформ, речник зовнішньополітичного відомства КНР Лінь Цзянь заявив, що скільки б зброї Сполучені Штати не передали Тайваню, Китай продовжуватиме протистояти незалежності острова.