Про це у коментарі кореспонденту Укрінформу розповіла перша заступниця начальника Чернівецької ОВА Альона Атаманюк.
"У нас діють паралельно кілька схожих програм для ветеранів і членів їх родин щодо підтримки бізнесу. Зокрема, за програмою єРоботаодин із грантових проєктів передбачений саме для ветеранів. Наразі маємо вже 28 профінансованих підприємців на загальну суму 12 мільйонів гривень", - сказала Атаманюк.
За її словами, у період із червня по серпень цього року в колишніх районних центрах області представники обласної адміністрації спільно з Центром зайнятості організовували зустрічі для ветеранів і їхніх родин, на яких навчали подавати грантові пропозиції. За цей період у таких зустрічах участь взяло близько 300 осіб.
У розрізі сфер економіки, в яких ветерани на Буковині вирішують відкривати бізнес, переважає торгівля. Вона становить майже третину всіх профінансованих проєктів.
"Якщо брати по видах діяльності, то є дуже цікаві варіанти відкриття бізнесу. Я, коли дивилася аналіз нових бізнесів, то сама дивувалася. Серед профінансованих грантів є справа з вирощування креветок, висадка в теплицях фруктів і овочів, створення ферми кіз і овечок, облаштування спортивного клубу, створення бюро ритуальних послуг", - зазначила перша заступниця начальника Чернівецької ОВА.
За її словами, багато ветеранів, які повертаються з війни, хочуть різко змінити сферу своєї діяльності. Тому в області вирішили доповнити існуючу програму. І найближчими тижнями планують запустити в роботу проєкт "Сталь". У ньому концентруватимуть увагу на роботі з ветеранами на протезах та з травмами опорно-рухового апарату.
Як повідомлялося, на Тернопільщині учасники бойових дій та їхні рідні отримали понад 18 мільйонів гривень на розвиток бізнесу.
Фото: km-oblrada.gov.ua