Що відбувається на депозитному ринку
Банкір Дмитро Замотаєв у коментарі 24 Каналу зазначив, що на наступному тижні продовжить діяти й зворотний тренд – частина громадян повернеться в сегмент ультракоротких вкладів.
Дмитро Замотаєв
Директор департаменту роздрібного бізнесу Глобус Банку
У кожного з цих трендів є доволі об’єктивних причин. У випадку з ультракороткими вкладами – це намагання зберегти наявні кошти від знецінення на тлі енергообставин, інфляції та збільшення військового збору. У такому разі мова не йде про отримання пасивного прибутку.
Замотаєв наголошує, що громадяни, які зорієнтовані на тривалі в часі вклади зможуть отримати пристойний чистий прибуток – до 4%. Загалом ситуація в сегменті депозитів складається відповідно до обставин.
Облікова ставка залишається на рівні 13%, а зниження ставки за 3-місячними депозитними сертифікатами з 16% до 15,5% може дещо "відшліфувати" дохідність за частиною вкладів, однак масового перегляду ставок годі чекати,
– наголошує банкір.
Зверніть увагу! Банкір зазначає, що депозитний сегмент збереже помітний приріст вкладників, які можуть розподілитися між ультракороткими й тривалими вкладами в пропорції 40 на 60.
Як зміняться ставки за гривневими депозитами
- для депозитів на 3 – 6 місяців ставки складуть в середньому 10% річних (поступово це значення може зменшитись до 8,5% річних);
- на 9 – 12 місяців – в середньому 11 – 12% річних;
- на 1 – 2,5 роки – в середньому 13% річних (максимум 15%).