Meta обмінюватиметься інформацією із банками Великої Британії для запобігання фінансовим шахрайствам
Meta обмінюватиметься інформацією із банками Великої Британії для запобігання фінансовим шахрайствам

Meta обмінюватиметься інформацією із банками Великої Британії для запобігання фінансовим шахрайствам

Австралійці втратили $30 млн за пів року через фінансові шахрайства у соцмережах.

Meta оголосила про співпрацю із британськими банками NatWest та Metro Bank для обміну інформацією про шахрайства за допомогою програми FIRE. Про це корпорація повідомила у своєму блозі.

Fraud Intelligence Reciprocal Exchange (FIRE) — це «програма обміну даними про загрози», яка дозволяє банкам безпосередньо повідомляти Meta про відомі випадки шахрайства, а компанії — інформувати залучені банки про шахрайства, які вона виявила на власній платформі.

«Ми зможемо перемогти цих злочинців, лише якщо будемо працювати разом і ділитися відповідною інформацією, пов’язаною з шахрайством. Фінансові установи можуть ділитися з нами унікальною інформацією, яку ми, у свою чергу, можемо використовувати, щоб навчити наші системи діяти проти зростаючої кількості шахрайств у всьому світі», — заявив глобальний керівник відділу боротьби з шахрайством у Meta Натаніель Глейчер.

Зазначено, що у пілотному проєкті обмін інформацією у Fire із британськими банками допоміг ліквідувати «значну мережу шахрайства з квитками на концерти», націлену на людей у Великій Британії та Сполучених Штатах. Компанія видалила близько 20 тис. шахрайських облікових записів.

«Шахрайство — це загальногалузева проблема, яка потребує загальногалузевих рішень. — йдеться у заяві головного операційного директора Metro Bank Фейсала Хусейна. — Нас надихнула робота з Meta як приклад того, як ми можемо працювати разом, щоб захистити споживачів від безликих онлайн-шахраїв. Завдяки обміну цією інформацією ми сподіваємося значно покращити виявлення шахрайства та захист від нього, зрештою створивши безпечніше цифрове середовище для всіх».

Нове партнерство з’явилося на тлі зростаючого тиску на Meta, щоб на компанія активніше запобігала шахрайствам на її платформах. Кілька фінансових установ в останні роки критикували компанію за нездатність належним чином вирішити цю проблему, повідомило видання PYMNTS.

  • Читайте також: Банки та кіберполіція зацікавлені у формуванні так званої бази дропів. Це допоможе боротися із шахрайством в інтернеті

Водночас Meta запустила новий інструмент взаємного обміну розвідкою про фінансові онлайн-шахрайства FIRE в Австралії завдяки співпраці, започаткованій із Австралійською біржею фінансових злочинів (AFCX) у середу, повідомило The Guardian.

В Австралії спостерігалося значне зростання кількості дипфейків знаменитостей, які проштовхували інвестиційні шахрайства на тлі триваючого криптографічного буму. Для шахрайських дипфейків використовували зображення австралійських знаменитостей, серед яких мільярдер Джина Райнхарт, телеведучий Ларрі Емдур, співак Гай Себастьян, і навіть уже покійний бізнесмен Девід Кох.

За даними австралійської урядової служби Scamwatch, австралійці повідомили про збитки в розмірі 43,3 мільйона австралійських доларів, що в еквіваленті — близько 30 мільйонів доларів США, від шахрайства в соціальних мережах лише за перше півріччя 2024 року.

Австралійська комісія з питань конкуренції та захисту прав споживачів повідомила, що збитки від шахрайства в соціальних мережах за останній рік зросли на 16,5% до 93,5 мільйона доларів США.

Із квітня по вересень у межах пілотного проєкту застосування FIRE в Австралії, до якого долучилося сім банків, Meta отримала 102 звіти. Після їхнього аналізу компанія видалила понад 9 тис. сторінок шахраїв та 8 тис. дипфейків зі знаменитостями, що рекламують інвестиції і криптовалюту, сстворених з допомогою штучного інтелекту у соцмережах «Фейсбук» та «Інстаграм».

Розширення програми FIRE схвально сприйняли банківський сектор, а також правоохоронні органи Великої Британії.

Фото: ілюстративне / Meta

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
Великобритания Австралия Facebook Instagram
Источник материала
loader
loader