В Україні кількість сертифікованих операторів протимінної діяльності значно зросла з часів вторгення – і вже є точні дані, наскільки. Тепер їх у нас 56 (до початку повномасштабного російського вторгнення було лише дккілька).
Немає нічого дивного – це зростання обумовлене значними потребами в розмінуванні територій, які постраждали від війни. І, звісно, загрозливими масштабами мінування з боку російських військ.
За словами Руслана Берегулі, начальника Головного управління протимінної діяльності, підтримка міжнародних партнерів допомогла Україні пришвидшити процес розмінування. А наш досвід у підготовці саперів став дійсно унікальним.
Тож після завершення бойових дій Україна зможе набагато оперативніше очищати території. А в разі потреби (хтозна, раптом) надасть такі послуги й іншим державам.
Керівник Женевського міжнародного центру гуманітарного розмінування Тобіас Прівітеллі анонсує плани по продовженню пошуку міжнародних донорів. Також його організація допомагатиме нам у стандартизації процесів. Він також підкреслив важливість інвестицій у новітні технології та навчання фахівців.
У нашому Міноборони підкреслюють: співпраця з Женевським центром зменшить ризики для цивільного населення. Це сприятиме і відновленню постраждалих регіонів.
Ну а донорів шукати – це святе діло. Зараз, наприклад, нам дуже допомагає швейцарський уряд. Він підтвердив виділення коштів на гуманітарне розмінування, інвестуючи 1,5 млрд швейцарських франків на реконструкцію України. І все розплановано на наступні 4 роки.