Таку думку висловив засновник проєкту Future Force, командир спеціальної групи Cats Squad Олександр Новосельський з позивним «Азов» у програмі Укрінформу «Станція Краматорськ», що вийшла 9 жовтня.
На переконання військового, важливо вивчати все, що відбувається в секторах фронтових напрямків, і прямо на місці навчати бійців. «Наша спецгрупа виїзних інструкторів прямої дії співпрацює з різними школами пілотування і технологічними школами, які мають навчання з FPV-напрямків, аеророзвідки, РЕБів, тобто всього, що пов'язано із сучасною радіоелектронною війною. Щоб не гаяти часу, ми навчаємо бійців пілотуванню прямо на фронті, разом із ними там виконуємо завдання, а потім досвід, привезений з війни, передаємо інструкторам у школах у тилу», – розповів Новосельський.
За його словами, війна дуже змінилася: аеророзвідка нині повністю заміняє снайпінг, тільки дистанції та зона ураження істотно більші. «Ти однією кулею вб’єш максимум двох і морально подавиш ворога на дистанції в кілометр-півтора, а FPV дістає ворожу техніку, танки, бліндажі за 20 і більше кілометрів, і це – неймовірний психологічний тиск на окупантів», – аргументує Новосельський.
За словами «Азова», наразі у навчанні задіяні понад 700 людей із різних команд і підрозділів. Вони всі поєднані в спільні групи, чати, постійно комунікують один з одним і працюють на фронті. «Я набагато більше зараз нищу ворога, ніж до цього, коли я бігав із гвинтівкою та приладом нічного бачення і вважав, що я класний Рембо», – запевняє нацгвардієць.
Більше про зміни воєнної стратегії, значення духовності для українців та культове завдання України у світоустрої можна дізнатися з повної версії інтерв’ю з Новосельським на новому Ютуб-каналі Укрінформу.
Олександр Новосельський у 2014-2017 роках служив у «Азові», а у 2022-му повернувся на фронт у складі спеціального розвідувального підрозділу Національної гвардії. Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.
Як повідомлялося, «Станція Краматорськ» – це спільний продукт Укрінформу та Центру протидії з дезінформацією при РНБО. Головна мета проєкту – через відверту розмову показати особисту життєву історію героя та водночас висвітлити основні російські ІПСО на тему армії та війни.
Ведучі програми Костянтин та Влада Ліберови – документальні фотографи, які фіксують події в Україні з перших днів повномасштабного вторгнення.