Про це йдеться у виступі, текст якого публікує тайванське інформагентство CNA, передає Укрінформ.
«Республіка Китай, яка вкоренилася на Тайвані, Пенху, Кіньмені та Мацу (великі острови, які контролює Тайвань – ред.), і Китайська Народна Республіка не підпорядковуються одна одній. Тож Китайська Народна Республіка не має права представляти Тайвань», - заявив Лай.
Він додав, що його місія як президента Тайваню полягає в захисті та розвитку країни і гарантуванні того, що суверенітет нації не повинен бути порушений або анексований.
Лай, як і його попередниця на посаді глави адміністрації острова Цай Інвень, ставить за мету добитися міжнародного визнання Тайваню як суверенної держави, що викликає гнів і різку критику в уряді Китаю. Пекін, попри те, що острів ніколи не входив до складу КНР, вважає Тайвань своєю територією і погрожує застосувати силу для його «возз’єднання» з материком.
У 1949 році уряд тодішньої Республіки Китай на чолі з лідером партії Ґоміндан Чан Кайши після поразки у громадянській війні з комуністами Мао Цзедуна втік на Тайвань, де проголосив продовження існування Республіки Китай, яка стала засновником ООН і одним із п’яти постійних членів Ради Безпеки ООН.
Проте в 1971 році Республіка Китай поступилася місцем в ООН Китайській Народній Республіці, й відтоді ООН та більшість країн світу дотримуються політики одного Китаю та офіційно визнають юрисдикцію КНР як над материком, так і над Тайванем.
Як повідомляв Укрінформ, президент Тайваню Лай Чінте заявив, що Китайська Народна Республіка не може бути батьківщиною для тайванців, оскільки КНР 1 жовтня відзначила своє 75-річчя, а Республіка Китай, як офіційно називається Тайвань, 10 жовтня відзначатиме 113-ту річницю свого створення.
Фото: EPA/ RITCHIE B. TONGO