Учасники Медіаруху закликають президента припинити тиск на незалежні медіа з боку влади
Учасники Медіаруху закликають президента припинити тиск на незалежні медіа з боку влади

Учасники Медіаруху закликають президента припинити тиск на незалежні медіа з боку влади

Українські медійники висловили рішучий протест проти все більш системних спроб тиску на медіа від «держслужбовців та радників».

Українські журналісти та медійні організації, які є учасниками Медіаруху, висловили рішучий протест проти все більш системних спроб тиску на незалежні медіа з боку представників державної влади. Вони закликали президента негайно припинити тиск на медіа з боку держслужбовців, гарантувати  прозорість і відкритість держорганів і надавати медіа безперешкодний доступ до інформації. Про це йдеться у заяві Медіаруху.

Як йдеться у заяві, «особливе занепокоєння викликає практика, коли окремі радники та чиновники дозволяють собі втручатися в діяльність журналістів, накладаючи неофіційні обмеження на спілкування чиновників з медіа, блокуючи доступ окремих незалежних медіа з «чорного списку» до заходів та створюючи інші перешкоди для функціонування незалежних ресурсів».

У заяві згадано про інформацію видання «Українська правда», про те, що радник президента Дмитро Литвин, який раніше працював журналістом і політичним експертом, в останні місяці запроваджував обмеження на спілкування представників влади з журналістами редакції «Української правди». 

«Наголошуємо що це не проблема однієї людини, а значно ширша тенденція щодо звуження простору для незалежних медіа і намагання влади контролювати всі публічні дискурси. Ми спостерігаємо дедалі активніші спроби влади створити єдиний контрольований наратив, який обмежує критичний аналіз і різноманітність думок в інформаційному просторі Україні та звужує право людей на отримання суспільно-важливої інформації. Війна не може слугувати виправданням для таких дій», ­— йдеться у заяві.

Медійники нагадують, що сьогодні українські журналісти працюють в умовах безпрецедентного тиску та небезпеки і не просто інформують суспільство, а виконують критично важливу місію — документують злочини агресора, розповідають світові правду про війну та захищають право людей на достовірну інформацію. «На жаль, багато хто з них уже заплатив за це найвищу ціну — своє життя. Незалежні медіа є запорукою стабільного демократичного суспільства, адже вони забезпечують громадський контроль над діями влади, сприяють прозорості та відповідальності», — йдеться у заяві.

Учасники Медіаруху закликали президента України негайно вжити заходів для припинення тиску на медіа з боку будь-яких держслужбовців чи радників, гарантувати  прозорість і відкритість державних органів до спілкування з журналістами, а також надавати медіа безперешкодний доступ до інформації, яка є важливою для суспільства. 

«Конфлікти з незалежними медіа шкодять не лише репутації державних органів, а й країні загалом. Медіа не є ворогом держави — вони є партнерами у боротьбі за свободу і демократичні цінності»,  — підсумовується у заяві.

  • блокування спікерів від влади щодо спілкування з журналістами «Української правди» та участі в заходах;
  • тиск на бізнес з метою зупинити рекламну співпрацю з «Українською правдою»;
  • відверто емоційне спілкування президента Володимира Зеленського з журналістом «Української правди» Романом Кравцем.

Ці та інші непублічні сигнали свідчать про спроби вплинути на редакційну політику видання, стверджується у зверненні. 

«Ми офіційно заявляємо, що кожна спроба конкретних чиновників із керівництва Офісу президента вплинути на журналістів “Української правди” буде висвітлена публічно та матиме наслідки на міжнародному рівні. Кожна така спроба лише зміцнює нашу мотивацію викривати корупцію та неефективне управління у вищих ешелонах влади», — наголошують в «УП» та закликають «всіх, хто цінує свободу слова і незалежність української журналістики», приєднатися до медіа.

«Для нас важлива солідарність колег. В будь-якій формі. Також нам відомо, що з такими проявами тиску зустрічалися й інші видання», — сказала головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва в коментарі «Детектору медіа».

Виконавчий директор «Української правди» Андрій Боборикін розповів у коментарі «Детектору медіа», що про тиск на рекламодавців видання команда дізналася кілька місяців тому від представників рекламних компаній.

«Ми пов’язуємо цей тиск з перешкоджанням сталій роботі редакції та численними спробами вплинути на журналістів “Української правди”. Істинні мотиви таких дій відомі виключно тим представникам Офісу президента, які свідомо ініціюють ці процеси», — сказав Андрій Боборикін.

Сьогодні, 10 жовтня, «Українська правда» оприлюднила матеріал, в якому стверджується, що представником Офісу президента, який забороняє чиновникам спілкуватися з «УП» та викреслює редакцію зі списків запрошених на зустріч з президентом, є радник президента Дмитро Литвин.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Владимир Зеленский Офис Президента
Источник материала
loader
loader