Про це повідомляє China Daily, передає Укрінформ.
Суд визнав Фаня винним у тому, що в період із 1993-го по 2022 рік він використовував свої керівні посади в центральному банку країни та інших державних банківських і кредитно-фінансових установах для незаконного збагачення й отримання коштів та майна на суму понад 386 млн юанів (54,6 млн дол.). Зокрема, колишній топчиновник центробанку за винагороду сприяв зацікавленим особам в отриманні позик, фінансування, проєктних контрактів чи просуванні кар’єрними сходами.
Після дворічної відстрочки смертний вирок Фаню буде замінено на довічне ув’язнення без можливості пом’якшення покарання чи умовно-дострокового звільнення.
У рішенні суду найвища міра покарання обґрунтовується виключною тяжкістю здійсненого ексчиновником злочину.
«Фань отримав хабарів на винятково велику суму, злочини його дуже серйозні і супроводжувалися тяжкими кримінальними обставинами, тому мають надзвичайно негативний соціальний вплив і завдали величезної шкоди інтересам держави та народу», - цитує видання суддів.
Засудженого помилували і не виконали негайно смертний вирок через те, що він повністю визнав свою провину, розкаявся, співпрацював зі слідством у розкритті фактів свого хабарництва та після затримання правоохоронцями повернув усі незаконно набуті кошти та майно до державної скарбниці.
60-річний Фань наразі є найвищим посадовцем Народного банку Китаю, якого було заарештовано в рамках триваючої в країні кампанії з очищення фінансового сектору від корумпованих чиновників.
Правоохоронці затримали тодішнього заступника голови центробанку наприкінці 2022 року, а на початку 2023-го його виключили з правлячої Компартії.
Як повідомляв Укрінформ, меру Нью-Йорка Еріку Адамсу висунули обвинувачення в хабарництві, шахрайстві та отриманні вигоди від іноземних бізнесменів.