Про це під час брифінгу повідомила перша заступниця начальника Чернівецької ОВА Альона Атаманюк, передає кореспондент Укрінформу.
"Коли ми говоримо про підтримку бізнесу, то питання розвитку прикордонної інфраструктури є одним із найвагоміших. Наразі щодо подальшого розвитку спільних із Румунією пунктів пропуску ми маємо погоджений із суміжною стороною Майстер-план, в рамках якого акцент робиться на розвиток шести пунктів пропуску. Усі вони отримали свою градацію, пріоритетність щодо подальшої розбудови. Найвища пріоритетність і те, що вже реалізовується – це розширення пункту пропуску "Порубне". На цей проєкт уже отримано фінансування за рахунок програми фонду ЄС "Connecting Europe Facility" 1,5 мільйона євро. Перший авансовий платіж отримала Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Чернівецькій області", - сказала Атаманюк.
Вона повідомила, що вже розпочалися роботи із розширення пункту пропуску як з боку України, так і з боку Румунії. Мова йде про те, що збільшиться кількість смуг, по яких відбувається пересування транспорту.
Зокрема, зараз в пункті пропуску "Порубне" є чотири смуги для заїзду транспорту, а при виїзді вони зливаються у дві смуги. Тому задача цього будівництва – збільшити кількість смуг на в’їзд і виїзд. По суті, це має дати подвоєння пропускної спроможності пункту пропуску.
"Також у цьому спільному плані є і розширення спроможностей пунктів пропуску «Дяківці» та «Красноїльськ». Там потрібно внести зміни в розвиток інфраструктури з румунської сторони. Щоб можна було повноцінно пропускати вантажні автомобілі. За нашою інформацією, в Румунії вже виділили фінансування і завершують необхідні ремонти доріг, які ведуть до цих пунктів пропуску. Після цього другим етапом буде також розширення пропускної спроможності цих пунктів перетину", - зауважила перша заступниця начальника Чернівецької ОВА.
Окрім названих вище об'єктів, високий пріоритет має і будівництво нового пункту пропуску "Біла Криниця". Наразі Україна відправила до Румунії офіційні документи і очікує обмін нотами. Після цього зможуть приступати до формування земельних ділянок та подальшої розробки проєкту і будівництва.
Крім того, важливими для розвитку прикордонної інфраструктури Чернівецької області залишаються питання реконструкції та запуску роботи існуючих пунктів пропуску "Шепіт" і "Руська". Наразі ці проєкти перебувають на стадії підготовки міжурядових угод.
Як повідомлялося, депутати Буковини просять передбачити в бюджеті-2025 гроші на два нові пункти пропуску.