Фахівці з аналітики даних покращать процес розмінування в Україні за допомогою ШІ
Фахівці з аналітики даних покращать процес розмінування в Україні за допомогою ШІ

Фахівці з аналітики даних покращать процес розмінування в Україні за допомогою ШІ

Уряди Великої Британії та Швейцарії виділяють 500 тисяч доларів на підтримку проєкту пріоритезації в гуманітарному розмінуванні. Його реалізує компанія Palantir, котра спеціалізується на аналітиці великих даних.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерстві економіки під час Конференції з протимінної діяльності в Україні UMAC-2024.

Як працюватиме пріоритезація

«Пріоритезація — один із важливих процесів при побудові цілісної системи протимінної діяльності. Ми на основі великого масиву даних, опрацьованих ШІ, зможемо визначати які ділянки слід розміновувати найперше. І я радію, що ми доволі швидко рухаємося у побудові цього процесу: нещодавно ми підписували меморандум із Palantir, а сьогодні запускаємо пілотний проєкт», — зазначила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Впровадження проєкту

Виділені гроші підуть на підтримку пілотного проєкту в Харківській області. Він дозволить перевірити загальну логіку і розроблений українською командою алгоритм пріоритезації в межах однієї області.

Після підписання угоди про фінансування проєкту, українські команди матимуть три місяці на тестування системи пріоритезації і якщо будуть виявлені невідповідності, виправити їх. Після успішного випробування проєкт масштабують на 10 областей, які зазнали впливу бойових дій.  

«Якісне управління інформацією є важливим елементом нової Національної стратегії України з протимінної діяльності. А платформа Palantir може бути основою для створення швидкого, ефективного механізму визначення пріоритетності розмінування в Україні на базі численних джерел даних», — йдеться у спільній заяві Великої Британії та Швейцарії.

Источник материала
loader
loader