Уряд США оголосив про винагороду в розмірі до 10 мільйонів доларів за інформацію, яка допоможе ідентифікувати або визначити місцеперебування військового російського медіаресурсу «Рыбарь» та його співробітників.
Відповідну заяву опубліковано на платформі Rewards for Justice, спрямованій на надання винагород за інформацію, яка стосується безпеки США, пише Bloomberg.
Пропагандистський блог «Рыбарь», який має понад 1,3 мільйона підписників у Telegram і висвітлює події, пов'язані з вторгненням Росії в Україну, активно підтримує російські військові наративи та поширює антизахідну пропаганду.
- Читайте також: «Психоз і панічна атака»: пропагандистські телеграм-канали про План перемоги та ймовірний вступ КНДР у війну
За повідомленнями, раніше цей ресурс фінансово підтримував загиблий ексочільник групи «Вагнер» Євген Пригожин. Сьогодні «Рыбарь» фінансується державною корпорацією оборонної промисловості Росії «Ростех», яка перебуває під санкціями США з 2022 року.
За даними уряду США, «Рыбарь» керує також пропагандистськими каналами #HOLDTHELINE і #STANDWTHTEXAS, які поширюють прокремлівські політичні інтереси в США. Крім того, на платформі X (раніше Twitter) вони запустили канал TEXASvsUSA, який розпалює соціальну та расову ворожнечу перед майбутніми президентськими виборами в США.
«Усі, хто має інформацію про діяльність Rybar LLC або пов’язані з ним особи, можуть анонімно звертатися до програми Rewards for Justice через захищену лінію», — йдеться у повідомленні на платформі американського Держдепу.
These individuals work to spread disinformation that sows social divisions and racial discord aimed at interfering with U.S. elections. They do this work for Rybar, a contractor for Russian government-owned industrial conglomerate Rostec.
— Rewards for Justice (@RFJ_USA) October 16, 2024
Help us stop them. Send us your tips. pic.twitter.com/jLdDvdnkrD
Фото: Getty Images.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.