Звіт «Репортерів без кордонів» про стан медіаландшафту України
Звіт «Репортерів без кордонів» про стан медіаландшафту України

Звіт «Репортерів без кордонів» про стан медіаландшафту України

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) і дослідницька та консультаційна компанія The Fix опублікували звіт «Від стійкості до відновлення: забезпечення майбутнього українських ЗМІ».

Оригінал публікації на сайті «Репортери без кордонів» за посиланням

Звіт аналізує медіаландшафт України під час повномасштабної агресії Росії, зокрема, кількість закритих медіа, проблеми набору кадрів, операційні витрати та джерела доходів медіа.

«Без сталої підтримки багато місцевих і регіональних видань зникнуть. Вивчивши бюджети 42 ЗМІ та проаналізувавши загальну економічну ситуацію в медіасекторі, у звіті було встановлено, що протягом трьох років необхідно 96 мільйонів доларів США, щоб гарантувати, що незалежні українські ЗМІ зможуть покрити свої операційні та адміністративні витрати», — вважають аналітики. 

Зокрема, RSF виступили за створення «прозорого, автономного фонду, незалежного від державного фінансування, керованого незалежним спеціальним комітетом». Розподіл пропонованого Міжнародного фонду реконструкції українських ЗМІ (IFRUM), на думку RSF, «має прийматися на основі прозорих та суворих критеріїв».

RSF повідомляють, що дванадцять медіапрацівників в Україні були вбиті російськими військами через свою роботу, щонайменше 43 були поранені, і щонайменше 20 наразі перебувають у полоні.

Текст звіту

Колаж: RSF

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
loader