На сайт АІКОМ повідомили про булінг уже 52 дитини. Про це повідомила пресслужба Міністерства освіти та науки.
Сервіс дає змогу «швидко створити скаргу і повідомити школу й поліцію про булінг онлайн, а також отримати поради, якщо ви стали жертвою чи свідком булінгу», зазначено у повідомленні.
З допомогою сервісу діти можуть подати анонімну заяву, яка опісля буде розглянута на рівні школи.
Директор закладу освіти, отримавши анонімну скаргу, має скликати комісію, яка без залучення дитини обговорить описаний у скарзі випадок, та визначить план дій для профілактики та запобігання булінгу. Це можуть бути додаткові виховні години для цього класу, заняття зі шкільним психологом тощо.
«Звертаємо увагу, що керівник закладу освіти має обмежені можливості для підтримки та допомоги, якщо в анонімній заяві не зазначено учасників булінгу та потерпілий/-а, клас чи школу», — зазначено у повідомленні.
Якщо ж ситуація потребує залучення представників поліції, краще зазначити особисту інформацію.
Батьки та інші законні представники дітей мають подавати заяви щодо булінгу з вказанням контактної інформації.
- Читайте також: МОН впровадило функцію швидкого повідомлення про випадки булінгу у школах
Після надсилання скарги дитині буде запропоновано отримати психологічну допомогу в чат-боті АнтиБулінгБот, ознайомитися з матеріалами про те, як підтримати себе та не боятися розповісти про булінг дорослим.
Також підліткам рекомендують звернутися на дитячу гарячу лінію за номером 116 111 або 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00), або на гарячу лінію щодо булінгу за номером 116 000.
Відкрита скарга щодо булінгу автоматично надсилається не тільки директору закладу освіти, а й у поліцію. Заклад освіти так само скликає спеціальну комісію, але запрошує на неї жертву та учасників булінгу, і якщо потрібно, також батьків, повідомили у МОН.
«У формі діалогу комісія з’ясовує, чому стався конфлікт, яка мотивація в кожної зі сторін та як можна ситуацію розвʼязати. На основі отриманої інформації проводяться відповідні дії щодо запобігання та протидії булінгу. — зазначено у повідомленні — За потреби може бути залучена поліція, адже Закон України передбачає цивільну, адміністративну та навіть кримінальну відповідальність за булінг».
Згідно з дослідженнями МОН, понад 53% учнів коли-небудь стикалися з булінгом у школі, але лише половина з них повідомила про це батькам чи вчителям. Найчастіше діти бояться розповісти про проблеми дорослим через страх осуду чи погіршення ситуації.
Нагадаємо, у січні МОН запустило інформкампанію протидії булінгу в закладах освіти. Учням, батькам та вчителям розповіли про правові аспекти реагування на булінг.
У розʼясненні вміщено інформацію про ознаки та приклади булінгу; до кого звертатися, якщо дитина стала стороною або свідком булінгу; хто зобовʼязаний повідомляти й реагувати на булінг у закладі освіти; яка процедура розгляду заяв і звернень про булінг; яким має бути результат розгляду заяв і звернень про булінг; які передбачено штрафи за булінг.
Фото: умовне / cfchildren.org
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.