У Канаді заявили про перегляд відносин з Грузією після порушень на виборах
У Канаді заявили про перегляд відносин з Грузією після порушень на виборах

У Канаді заявили про перегляд відносин з Грузією після порушень на виборах

Канада заявила про перегляд відносин з урядом Грузії. У країні висловили стурбованість повідомленнями спостерігачів про численні факти порушень на парламентських виборах 26 жовтня.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті уряду Канади.

"Канадастурбована широко поширеними актами залякування виборців, їх підкупом та іншими порушеннями в день виборів, про які повідомляли Бюро з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ та інші неупереджені спостерігачі", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, у координації з "Групою семи" та європейськими партнерами, а також на тлі проведення та результатів цих виборів Канада переоцінить свої відносини з грузинським керівництвом.

"Канада залишається відкритою для співпраці з Грузією, доки грузинське керівництво поважає демократію, права людини, верховенство права та розв'язує питання, пов'язані з недавнім відкочуванням у демократичному розвитку", — заявили в МЗС.

Канада закликала грузинську владу поважати права та безпеку людей у ​​контексті мирних протестів.

"Ми вдячні грузинам за активну участь у виборчому процесі, зокрема, в ролі виборців, співробітників виборчих дільниць та громадських спостерігачів", — йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, міжнародні спостерігачі заявили про тиск і залякування на виборах у Грузії. Міжнародна місія зі спостереження за парламентськими виборами у Грузії налічувала 529 представників із 42 країн, зокрема 380 експертів БДІПЛ, 60 парламентаріїв і співробітників Парламентської асамблеї ОБСЄ, 39 представників від ПАРЄ, 38 – від Парламентської асамблеї НАТО і 12 – від Європарламенту.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі відмовилася визнавати вибори до парламенту, результати яких назвала «тотально сфальсифікованими».

Центральна виборча комісія Грузії опублікувала попередні результати голосування на парламентських виборах, згідно з якими партія влади «Грузинська мрія – Демократична Грузія» здобула 54,273%. Партія експрезидента Грузії Саакашвілі «Єдність – Національний рух», «Коаліція за зміни», опозиційні партії «Гахарія – за Грузію» та «Лело» заявили, що не визнають результатів парламентських виборів.

Опозиційні партії у Грузії, які не визнають результатів парламентських виборів 26 жовтня, вимагають проведення повторних виборів, які має організувати «міжнародна адміністрація».

Теги по теме
Канада Грузия
Источник материала
loader
loader