Вітроенергетика може захопити рекордну частку ринку електроенергії у світі
Вітроенергетика може захопити рекордну частку ринку електроенергії у світі

Вітроенергетика може захопити рекордну частку ринку електроенергії у світі

За даними енергетичного аналітичного центру Ember, за перші дев'ять місяців 2024 року світове виробництво вітрової електроенергії зросло лише на 7% порівняно з аналогічним періодом 2023 року. Але історичні тенденції свідчать про те, що цей показник може різко зрости в останні місяці року, підштовхнувши річний обсяг виробництва до нового рекорду.

Від яких країн залежить потенціал вітроенергетики

Зростання вітроенергетики наприкінці року є ймовірним, оскільки річний пік вітрогенерації, як правило, припадає на зиму в північній півкулі, оскільки понад 90% вітроелектростанцій розташовані в Азії, Європі та Північній Америці.

Якщо вітрова генерація зростатиме відповідно до цих очікувань, вона, ймовірно, становитиме понад 10% щомісячного світового виробництва електроенергії в листопаді – грудні. Це буде перший випадок, коли вона перевищить цей рівень.

Вітроенергетика може захопити рекордну частку ринку електроенергії у світі - Фото 1
Від яких країн залежить потенціал вітроенергетики / Фото istock

Потенціал вітроенергетики в останні місяці 2024 року значною мірою залежатиме від швидкості вітру в Китаї, США та Німеччині, на які припадає 64% нинішніх світових вітроенергетичних потужностей, згідно з даними Global Energy Monitor.

Лише на Китай припадає 43% світових потужностей, що робить його безумовно найважливішим ринком вітрогенерації.

Сполучені Штати є другим за величиною вітроенергетичним ринком з приблизно 145 000 МВт потужностей. Німеччина, найбільший виробник вітроенергії в Європі, має близько 47 000 МВт поточних вітроенергетичних потужностей.

Чому вітроенергетика завоює ще більші позиції

Є кілька причин вважати, що вітроенергетика в найближчі роки завоює ще більші позиції на ринку виробництва електроенергії.

Світові вітроенергетичні потужності були однією з найбільш швидкозростаючих форм виробництва електроенергії в цьому столітті. За даними Ember, вона зростала приблизно на 20% на рік з 2001 по 2021 рік.

Щоправда, з 2022 року темпи зростання світових потужностей впали приблизно вдвічі через низку факторів, серед яких дефіцит ключових компонентів і різка інфляція на запчастини та робочу силу.

Вітроенергетика може захопити рекордну частку ринку електроенергії у світі - Фото 2
Чому вітроенергетика завоює ще більші позиції / Фото istock

Уповільнення темпів зростання було особливо гострим у Північній Америці та Європі, де, за даними Ember, минулого року вітроенергетичні потужності зросли лише на 5% та 7% відповідно.

Ця негативна тенденція збереглася і в першій половині 2024 року. З січня по серпень цього року вітрові потужності в США зросли лише на 2,4% у річному обчисленні, згідно з даними порталу Cleanview.

За даними WindEurope, у першій половині 2024 року зростання вітроенергетичних потужностей у Німеччині також дещо знизилося порівняно з першими шістьма місяцями 2023 року.

Чому тенденція може змінитися

Але експерти вважають, що ця тенденція може незабаром змінитися на протилежну. Прогнозується, що кількість установок у Німеччині відновиться пізніше цього року, частково завдяки ремонту автомагістралі A27, яка є ключовим каналом для доставки деталей вітротурбін. Вона була частково закрита в першій половині року після обвалу водного тунелю.

Вітроенергетика може захопити рекордну частку ринку електроенергії у світі - Фото 3
Вітроенергетика може стати найпопулярнішою у світі / Фото istock

А в Сполучених Штатах темпи будівництва вітрових установок мають прискоритися, оскільки розробники проєктів поспішають завершити роботу напередодні можливої зміни президентської адміністрації.

Історія розширення потужностей в Азії також досить стійка. Минулого року вітроенергетичні потужності там зросли на понад 19%. Це був найшвидший річний приріст на континенті з 2020 року.

Китай був головним рушієм цієї тенденції, і, схоже, вона продовжиться. За даними Центру досліджень та чистого повітря (CREA), країна вже встановила 39 000 МВт нових вітрових потужностей цього року, що на 17% більше, ніж у 2023 році.

Хоча оптимізм щодо потенціалу вітроенергетики в останні роки зменшився, очікуваний стрибок виробництва в найближчі місяці та прогнозоване розширення потужностей у 2025 році може означати, що в цьому куточку енергетичного ринку вітер змінює напрямок.

Дбайливе ставлення до навколишнього середовища є одним з ключових пріоритетів для відповідального бізнесу. Тому "МакДональдз" пропонує своїм відвідувачам сортувати відходи. Це не лише зменшує екологічний слід компанії, а й сприяє формуванню культури відповідального споживання серед клієнтів.

Источник материала
loader
loader