Церемонія відбулась у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Церква опікується нашими новітніми героями, захисниками і захисницями. Тому що від вас залежить наше спільне українське майбутнє. Ворог лютий і підступний, ми розуміємо, для чого він прийшов, з якою метою. Він хотів нас захопити протягом трьох днів, десяти місяців і так далі. Але йому це не вдалося, тому що в нас є такі сильні духом, витривалі, героїчні люди, які боронять нашу територіальну цілісність і наше небо. Ми як церква благословляємо, підтримуємо, надихаємо, посилаємо капеланів, які працюють, підтримують дух захисників» , - сказав предстоятедь ПЦУ.
Він наголосив, що Україна хоче справедливого, істинного миру, а це можливо тільки після спільної великої перемоги.
Своєю чергою митрополит Полтавський і Кременчуцький Федір зауважив, що 18-та бригада армійської авіації, створена у 2015 році, вже зарекомендувала себе як осередок, де відбуваються духовні і культурні заходи. За його словами, сьогоднішній захід є однією із таких духовних справ підтримки наших захисників. «Тут присутні справжні герої, новітні герої, люди, які звершували і звершують справжні подвиги», - наголосив він.
Ще з часів козацтва до бойових клейнодів війська належала й ікона, і нині Збройні сили України дедалі активніше відновлюють цю традицію. Кілька бойових бригад вже отримали ікони, віднині її матиме й перша бригада з Полтави. На образі зображена емблема бригади, символи Полтавщини та визначні особи духовного світу. Тимчасово ікона зберігатиметься в Свято-Успенському соборі у Полтаві.
Незабаром і інші бригади армійської авіації зможуть отримати іменні ікони.
Як повідомляв Укрінформ, предстоятель Православної церкви України Епіфаній та начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов у вересні обговорили необхідність створення додаткових можливостей для реабілітації поранених оборонців і залучення до цього процесу священників.