Точицький прокоментував оцінку Єврокомісією українських реформ у сфері медіа
Точицький прокоментував оцінку Єврокомісією українських реформ у сфері медіа

Точицький прокоментував оцінку Єврокомісією українських реформ у сфері медіа

Єврокомісія у звіті в межах Пакета розширення ЄС позитивно оцінила реформи України у сфері медіа, зокрема Дорожню карту для підтримки відновлення прозорого та незалежного післявоєнного медіапростору.

Про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій, передає Укрінформ.

"Єврокомісія відзначила пріоритетність захисту журналістської діяльності в Україні. Звіт містить важливі зміни до наказу головнокомандувача ЗСУ №73, який дозволяє українським та іноземним експертам оперативно висвітлювати ситуацію біля фронту", - йдеться у повідомленні.

Крім того, ЄК позитивно оцінила кроки уряду, спрямовані на створення належних умов для роботи кореспондентів, які перебувають поблизу лінії зіткнення.

«Ми вдячні Єврокомісіїза те, що звіт окреслює важливість підписаного у травні 2024 року Президентом України закону, який суттєво підвищив прозорість місцевого самоврядування завдяки регулярній публікації стенограм та трансляцій засідань місцевих рад та їх постійних комісій», — сказав міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький.

Єврокомісія також позитивно оцінила Дорожню карту для підтримки відновлення прозорого та незалежного післявоєнного медіапростору після завершення воєнного стану.

«Ми вже розпочали шлях змін: крок за кроком забезпечуємо доступ кожного громадянина до публічної інформації та активно залучаємо ресурси міжнародних партнерів, щоб підтримати відновлення українських медіа», — сказав Точицький.

Він додав, що рекомендації Єврокомісії щодо марафону “Єдині новини” «також взяті до уваги».

«Держава планує припинити підтримку марафону після завершення воєнного стану, зосередившись на сталому розвитку медіаінфраструктури. Адже наша мета — створити простір для правди й свободи слова, і ця робота продовжується щодня», — наголосив міністр.

Як повідомлялося, Європейська комісія 30 жовтня ухвалила щорічний "Пакет розширення", який містить детальну оцінку стану справ та прогресу, досягнутого Албанією, Боснією і Герцеговиною, Косовом, Чорногорією, Північною Македонією, Сербією, Грузією, Республікою Молдова, Україною та Туреччиною на шляху до вступу в ЄС. Оцінки супроводжуються рекомендаціями та вказівками щодо пріоритетів реформ.

Фото: МКСК

Источник материала
loader
loader