Об'єднання журналістів IJNet назвало Михайла Ткача журналістом місяця
Об'єднання журналістів IJNet назвало Михайла Ткача журналістом місяця

Об'єднання журналістів IJNet назвало Михайла Ткача журналістом місяця

Ткач порадив журналістам, які працюють у зонах конфлікту бути систематичними та організованими, використовувати свій час ефективно та уникаки прокрастинації

Об'єднання журналістів IJNet опублікувало інтерв’ю журналістом-розслідувачем «Української правди» Михайлом Ткачем і назвало його журналістом місяця. Про це йдеться у повідомленні на сайті Об'єднання журналістів.

В інтерв'ю IJNet Михайло Ткач розповів, що війна активізувала його  роботу як журналіста-розслідувача, а також він активно займається волонтерською діяльністю на підтримку Збройних сил України.

«Наша журналістська спільнота перебуває під постійним тиском — мій телефон [прослуховують], до нашої редакції часто надходять анонімні погрози. Цей тиск посилюється після публікації великих розслідувань. Проте будь-яка спроба чиновників втручатися в «Українську правду» лише зміцнює нашу рішучість викривати корупцію та неефективність на найвищих рівнях влади»,— розповів Михайло Ткач.

Також він порадив журналістам, які працюють у зонах конфлікту бути систематичними та організованими, використовувати свій час ефективно та уникаки прокрастинації.

«Створюйте мережі та делегуйте завдання. Спирайтеся на мережі журналістів-розслідувачів у вашій країні чи регіоні. Не намагайтеся зробити все самостійно. Поки ви на місці або виконуєте завдання, нехай професійний аналітик попрацює з реєстрами та базами даних в офісі, а досвідчений редактор підготує відео до публікації. Лише завдяки синергії вашої команди ви зможете проводити високоякісні розслідування, які справді змінять життя суспільства»,— підкреслив Ткач. 

 У 12 кримінальних справах стосовно перешкоджання журналістській діяльності він має статус потерпілого. З них вісім справ «не розслідуються взагалі і по них немає жодної адекватної реакції», чотири справи перебувають у судах, а одна вже розглядається в Європейському суді з прав людини. 

14 травня редакція «Української правди» заявила про погрози на адресу керівника відділу розслідувань Михайла Ткача та інших журналістів видання. 

Напередодні щонайменше 10 співробітників «УП» отримали електронні листи з погрозами. Як повідомила головна редакторка Севгіль Мусаєва в коментарі «Детектору медіа», такий лист отримав, зокрема, журналіст Дмитро Сімонов, який висвітлює екологічну тематику та не має стосунку до політичних новин або розслідувань.

Окрім цього, зловмисники намагалися ввійти до банківського акаунту Михайла Ткача. Журналіст почав отримувати десятки дзвінків з невідомих номерів та смс із кодами авторизації з банківських та кредитних установ.

Суспільне мовлення висловило підтримку команді «Української правди» та закликало правоохоронні органи оперативно відреагувати на цей інцидент і притягнути до відповідальності особу, яка погрожує медійникам.

Згодом Офіс Генерального прокурора повідомив, що за процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури м. Києва розпочато кримінальне провадження за заявою журналістів видання «Українська правда» про спроби тиску, погрози та перешкоджання журналістській діяльності.

Досудове розслідування проводять за ч. 2 ст. 171 КК України (вплив на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків) та ч. 1 ст. 345-1 КК України (погроза вбивством, насильством стосовно журналіста у зв’язку зі здійсненням законної професійної діяльності).

Читайте також: 

  • «Якщо на медіа тиснуть, значить вони незалежні». Про що говорили на Bucha Journalism Conference
  • Голова Комітету свободи слова направив до правоохоронних органів заяву щодо розслідування фактів тиску на журналіста «УП» Михайла Ткача
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Журналисты
Источник материала
loader
loader