«Репортери без кордонів» закликають посилити захист журналістів, які працюють над правами жінок і гендерним насильством
«Репортери без кордонів» закликають посилити захист журналістів, які працюють над правами жінок і гендерним насильством

«Репортери без кордонів» закликають посилити захист журналістів, які працюють над правами жінок і гендерним насильством

RSF відзначила, що попри суттєве збільшення висвітлення тем гендерної рівності та гендерного насильства в останні роки, робота журналістів на цими темами залишається небезпечною.

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» відзначила, що попри суттєве збільшення висвітлення тем гендерної рівності та гендерного насильства в останні роки, робота журналістів на цими темами залишається небезпечною. Тому RSF опублікували рекомендації для держав та медіа щодо підтримки журналістів, які працюють над правами жінок і гендерним насильством.

Як йдеться у повідомленні організації, всесвітній рух за звільнення голосів жінок суттєво вплинув на медіаландшафт. Зі 113 журналістів, опитаних у майже такій самій кількості країн, понад 80% відзначили значне збільшення кількості матеріалів, які висвітлюють права жінок, гендерні проблеми та гендерне насильство після 2017 року. З того часу слоган #MeToo переклали багатьма мовами, наприклад #EuTambém у Бразилії, #EnaZeda в Тунісі, #Cuéntalo в Іспанії та #WoYeShi в Китаї.

Проте RSF стурбована продовженням жорстоких репресій щодо журналістів, які висвітлюють ці питання, що включає кіберцькування, фізичні напади, а в деяких країнах ризик затримання і навіть смерті. Так, кілька журналістів, які висвітлювали гендерне насильство, були вбиті в іракському Курдистані, Афганістані та Мексиці. Понад 25% респондентів опитування вважають небезпечним працювати над темою прав жінок. Майже 60% респондентів знають принаймні про один випадок журналіста, який зазнав кіберцькувань через висвітлення прав жінок, гендерних питань чи гендерного насильства.

Репресії особливо жорстокі в авторитарних режимах, таких як Іран, Афганістан чи Росія.

Тому RSF закликає прийняти та посилити заходи для захисту та гарантування незалежної інформації про гендерне насильство та права жінок, позбавивши журналістів будь-якого страху перед наслідками. 16 рекомендацій RSF включають: криміналізацію певних форм кіберцькування, надання соцмережам відповідальності за боротьбу з цими атаками, а також наймання менеджерів редакцій, відповідальних за гендерні питання.

Зокрема, державам організація рекомендує:

  • Гарантувати захист журналістів та медійників, які працюють над темами, пов’язаними з правами жінок
  • Запровадити кримінальну відповідальність за певні форми кіберпереслідувань з обтяжуючими обставинами, якщо вони спрямовані проти жінок-журналісток та гендерних меншин;
  • Забезпечити захист журналістів, які працюють над насильством за ґендерною ознакою, зокрема у поданні заяв про надання притулку та отримання дозволів на проживання;
  • Заохочувати медіа, у тому числі через державне фінансування, запроваджувати хартію зобов’язань щодо гендерної рівності в своїх структурах та навчати свої команди усвідомленню паритету та рівності.

Рекомендації для редакцій пропонують:

  • Запровадити посаду редакторів із гендерних питань;
  • Заохочувати журналістів брати участь у трансмедіа та міжнародних мережах розслідувань;
  • Навчити журналістів правильній реакції на кіберпереслідування, проводити тренування з фізичної та психологічної безпеки;
  • Захистити журналістів, які спеціалізуються на цих питаннях, і встановити внутрішні заходи на випадок надзвичайних ситуацій для їх підтримки;
  • Розробити схеми фінансової допомоги для кращої підтримки розслідування насильства за гендерною ознакою, наприклад, у формі спеціальних грантів.

  • 6% українських журналісток стикались із сексуальними домаганнями під час роботи, — опитування ІМІ
  • «Берегині», «журнашлюхи» та «дорогенькі»: як справи з сексизмом у медіа та до чого тут російська пропаганда. Ліза Кузьменко в подкасті «Медіуми»

Фото: wired.com

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Источник материала
loader
loader