В Україні змінилися ціни на землю
В Україні змінилися ціни на землю

В Україні змінилися ціни на землю

Ціни на землю сільськогосподарського призначення в Україні зростають, і ця тенденція, ймовірно, збережеться у 2025 році. Обмежена кількість якісних ділянок та високий попит сприяють подальшому подорожчанню земель, найвищі ціни наразі зафіксовані у Вінницькій та Хмельницькій областях. Про це повідомляє Oboz.ua, пише agronews.ua.

В середньому з початку року вартість земельних ділянок підвищується на 5-10% у доларах.

Комерційний директор компанії “Твоє Коло” Єгор Лісничий зазначає, що ринок сільськогосподарських земель у 2024 році залишається досить стабільним із тенденцією до помірного зростання. Хоча значного підвищення цін за рік не спостерігалося, середня вартість гектара продовжує зростати на 5-10% залежно від регіону.

Він підкреслює, що навіть воєнні дії та виклики, пов’язані з мобілізаційними процесами, не змогли істотно зупинити зростання цін, оскільки відкриття ринку землі для юридичних осіб додало нових покупців, включно з інвестиційними компаніями, які розглядають землю як перспективний актив.

“Попри ризики та складну економічну ситуацію, зокрема через війну, ми бачимо стійкий попит на сільськогосподарські землі з боку аграріїв та інвесторів. Конкуренція за кращі ділянки сприяє збереженню висхідного цінового тренду”, – зазначає Лісничий.

За словами Володимира Радька, керівника проєкту Concorde Capital “Kupy Pay”, земельні ділянки в центральних регіонах України, таких як Вінницька та Хмельницька області, мають найбільший попит серед інвесторів. Ціна землі тут досягла найвищих позначок – до 3100 доларів за гектар, що є одним із найвищих показників в Україні.

Водночас у прифронтових областях, таких як Сумська та Чернігівська, ціни залишаються значно нижчими через високий ризик. Купівельний інтерес у цих регіонах зберігається завдяки більш доступній ціні на землю – близько 1100 доларів за гектар, яка дозволяє інвесторам компенсувати ризики й отримати більш високу дохідність на вкладені кошти.

“Ціна землі формується з урахуванням ризиків – там, де ситуація стабільніша, зростає вартість завдяки конкуренції. У прифронтових регіонах землі продають за заниженими цінами, і через це вони стають цікавими для інвесторів, готових ризикувати”, – коментує Радько.

На думку учасників ринку, ціновий тренд на землі сільськогосподарського призначення продовжиться у 2025 році, особливо в центральних регіонах України. Експерти прогнозують, що земля в цих областях може додати у вартості ще 8-10% у доларах, а в гривнях це може становити 15-20% через інфляційні процеси та обмежену пропозицію якісних ділянок. Зростання цін також стимулюватимуть високі ціни на сільгосппродукцію, що дозволяє аграріям вкладати кошти в придбання нових ділянок.

На тлі цього, ще одним стимулом для зростання вартості є аукціони на оренду державних земель, які показали готовність аграріїв платити більше за оренду. Зокрема, під час короткострокових договорів оренди ставки зросли на 20-50%, що дає очікування перегляду довгострокових договорів у бік збільшення орендної плати. Держава також має інтерес у зростанні ринкової вартості, оскільки це дозволить більше заробляти від орендної плати й податків, прив’язаних до вартості землі.



Перегляди: 0
Теги по теме
цены Земля
Источник материала
loader
loader