Про це повідомляє Reuters із посиланням на адвокатів Усманова, передає Укрінформ.
Юристи фірми Wannemacher & Partner Уве Лембрук і Маркус Гетценс заявили, що за понад два з половиною роки слідство не змогло довести основні обвинувачення проти Усманова, зокрема у відмиванні грошей.
Як зазначає DW, прокуратура обґрунтувала закриття справи тим, що, дії, які інкримінували Усманову, відбулися тривалий час тому і не завдали фінансового збитку ФРН, федеральній землі Гессен або будь-якій фізичній чи юридичній особі в Німеччині.
Усманов має перерахувати декільком некомерційним організаціям сумарно 1,5 млн євро, а також 2,5 млн євро до державної скарбниці Німеччини. Щойно цю умову буде виконано, розслідування припинять остаточно, додали в прокуратурі.
У 2022 році в Німеччині були проведені обшуки на об'єктах, які ЗМІ пов'язують з Усмановим. Його адвокати стверджують, що це майно не належить мільярдеру. У червні того ж року прокуратура Франкфурта-на-Майні почала розслідування щодо Усманова за підозрою у відмиванні грошей.
Восени 2023 року суд Франкфурта-на-Майні визнав незаконними обшуки в межах розслідування проти Усманова. У листопаді того ж року Федеральний конституційний суд Німеччини відхилив позов Усманова, який поскаржився на незаконність обшуків.
Проти російсько-узбецького металургійного та телекомунікаційного магната, статки якого оцінюють у 14 мільярдів доларів, ведуться різні провадження. Усманов перебуває під санкціями ЄС, США, Великої Британії, Японії, Канади, Австралії та інших країн. Рішення було обґрунтоване тим, що Усманов має «особливо тісні зв'язки» з російським диктатором Путіним та «активно підтримує дестабілізацію України».
Як повідомляв Укрінформ, ЄС включив Алішера Усманова у список санкцій у березні 2022 року, незабаром після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
У лютому вищий суд ЄС ухвалив залишити Усманова у санкційному списку.
25 жовтня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду України залишила в силі рішення про застосування санкцій та стягнення в дохід держави активів російського олігарха Усманова і його партнерів.
Наприкінці вересня поточного року ВАКС конфіскував активи Усманова та його бізнес-партнерів на суму понад 2 мільярди гривень.
Фото: Bloomberg