Судовий розгляд у закритому режимі. Апеляційний суд підтвердив вирок поліцейським за зґвалтування у відділку
Судовий розгляд у закритому режимі. Апеляційний суд підтвердив вирок поліцейським за зґвалтування у відділку

Судовий розгляд у закритому режимі. Апеляційний суд підтвердив вирок поліцейським за зґвалтування у відділку

Судовий розгляд у закритому режимі. Апеляційний суд підтвердив вирок поліцейським за зґвалтування у відділку - Фото 1

Київський апеляційний суд у понеділок, 4-го листопада, залишив у силі обвинувальний вирок двом колишнім поліцейським – Сергію Сулимі та Миколі Кузіву у справі про катування та зґвалтування в Кагарлицькому відділку поліції. Про це пише видання Watchers, яке вело репортаж з зали суду.

У 2023-му році Обухівський райсуд Київської області ухвалив обвинувальний вирок цим двом фігурантам. Їм призначено покарання у вигляді 11-ти років позбавлення волі кожному. Проте вирок міг вступити в силу лише після вироку Апеляційного суду.

Важливо, що від початку судового розгляду підсудними у справі було п’ятеро експоліцейських. Проте розгляд стосовно трьох з них – Ярослава Левандюка, Сергія Панесенка і Євгена Трохименка – призупинили. Один із них пішов до армії на початку великої війни, а двоє – мобілізувалися за два тижні до оголошення вироку. Так, мобілізуватись засудженим за зґвалтування чинний закон не дозволяє, проте обвинувачені скористались тим, що на момент мобілізації вони ще отримали вирок, а відповідно і не були визнані винними у зґвалтуванні.

Чотирьох з обвинувачених працівників Кагарлицького відділу поліції звинувачували у катуваннях, викраденні людей та зґвалтуванні. Їхнього керівника – у невжитті заходів після отримання інформації про злочин.

Про системні злочини щодо громадян у Кагарлицькому відділку поліції стало відомо у травні 2020-го. Підозрюваних тоді швидко затримали.

Слідство встановило: начальник сектору карного розшуку Кагарлицького райвідділку та його підлеглі шукали соціально незахищених та раніше судимих осіб, аби змусити їх до визнання винуватості у справах, які тоді розслідували.

  • 5 років в Україні реформують поліцію, але стає тільки гірше

Вирок набуває законної сили

Сергій Сулима

Сергій Сулима

Микола Кузів

Микола Кузів

У першій інстанції Обухівський суд 24-го травня 2023-го року визнав двох обвинувачених – Кузіва та Сулиму – винуватими. Суд призначив їм по 11 років увʼязнення.

Прокуратура та представники потерпілих не подавали апеляційних скарг на цей вирок, оскільки були ним задоволені.

Скарги подали лише захисники обвинувачених. Вони просили скасувати вирок і відправити справу на новий розгляд до суду першої інстанції. Один з адвокатів – Василь Трикоза – відмовився спілкуватися зі ЗМІ після рішення апеляції 4-го листопада.

Представниці потерпілої Олена Сотник (ліворуч) та Анна Калинчук (праворуч) після слухання в апеляції Києва 4-го листопада

«Суд першої інстанції виніс дуже обґрунтоване і законне рішення. І нарешті ми його підтвердили в суді апеляції. Це означає, що вирок набирає законної сили. І ми можемо тепер стверджувати, що досягли сатисфакції для потерпілої, яку представляли в суді», – зазначила представниця потерпілої Нелі Погребіцької – Анна Калинчук – після слухання 4-го листопада.

Друга представниця потерпілої Олена Сотник зауважила, що це рішення є показовим у такій категорії злочинів. До цього, за її словами, справи, які стосувались катувань або порушень в правоохоронній системі були приховані або закриті.

  • Полицейское изнасилование в Кагарлыке. Возвращение времен Врадиевки?

«Тепер кожен поліцейський, який в якийсь момент подумає вибити покази або вчинити незаконні [дії] по відношенню підозрюваного чи свідка, –  вони 10 разів подумають, бо є справа Кагарлика, де вироки набули законної сили»,- підкреслила вона.

Суд першої інстанції втім зарахував двом обвинуваченим в строк відбуття покарання  строк попереднього ув’язнення, починаючи із 24-го травня 2020-го року, і до дня набрання вироком законної сили. Тобто, більше 4-х років обвинувачені вже “відсиділи”.

Було задоволено і цивільний позов потерпілої до Нацполіції про відшкодування моральної шкоди. Вона отримає з державного бюджету України 1 296 000 грн.

Суд в Обухові та апеляція Києва слухали справу у закритому режимі, без журналістів та вільних слухачів, адже вона стосується статевого злочину. Медійники змогли бути лише на підготовчому слуханні в Обухові на самому початку судового розгляду.

  • Полиция снова превращается в «ментов»

Катували людей, вибиваючи зізнання 

У обвинуваченні щодо експоліцейських йдеться про катування та знущання над людьми у відділку поліції у Кагарлику.

Мотивом дій колишніх правоохоронців, як встановило слідство, було підвищення показників у роботі в поліції, а саме –  збільшення розкриваності злочинів.

Так, 23-го травня 2020-го року двоє співробітників поліції побили і декілька разів зґвалтували жінку, яку викликали до відділку як свідка у справі про крадіжку в магазині.

Наразі вона є потерпілою у справі. Жінка розповіла, що знущання тривали майже всю ніч: її били, змушували вдягати протигаз, стріляли над головою із табельного пістолета, приковували наручниками, ґвалтували та погрожували її сім’ї.

Крім того, у січні 2020-го року, задля отримання зізнань у здійсненні крадіжок двох осіб били, возили по місту в багажнику авто, застосовували  електричний струм. А у травні того ж року був ще один випадок побиття чоловіка — той отримав травми середньої тяжкості.

Авторка: Аліна Кондратенко

Джерело: Watchers

Tweet
Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader