На українському ринку продовжують рости ціни на продукти. Серйозне здорожчання деяких товарів може перевищувати семирічний рекорд. Про це повідомляє Телеграф, пише agronews.ua.
Кандидат економічних наук Іван Ус проаналізував, коли в Україні перестануть рости ціни на продукти.
За його словами, будь-яка ціна в ринковій економіці орієнтується на покупця. Якщо він не купує товар вище певного цінника, тобто коли досягнуто порогу, тоді вартість не зростатиме. У такий період продавці мають два виходи — знизити ціну або тримати цінник на високому рівні, однак ймовірність, що населення купить цей товар, буде низькою.
“Все ж таки поки що ми не можемо сказати, що можливості населення зникли й воно не може купувати всю продукцію. Тобто оскільки все ж таки ціни зростають, як на мене, це певна індикація того, що є ще громадяни, які готові витрачати кошти на нові ціни”, — пояснює він.
Ус каже, що будь-який громадянин розраховує на свій бюджет, тому він утримається від певного продукту, аніж купить його за суттєво високою ціною.
“Тобто коли там була ціна більш-менш нормальна, наприклад 30 грн за кілограм, хоча воно було і 10 чи 12 на піку, то, в принципі, за 30 я купував. Але коли стало 40, то я вже не купував. Думаю, що є достатньо також людей, які також мають кожну для себе градацію цін і вище якої, я маю на увазі від встановленої максимальної межі, просто не купують товар”, — говорить економіст.
Експерт резюмує, що українці не будуть купувати товари за високою ціною, а водночас продавці повинні витрачати кошти на зберігання цієї продукції. Тому коли отака точка настає, то зростання зупиняється і є ймовірність зворотного руху цін. Якщо не вжити заходів, товари почнуть псуватись вже на складах.