Провідні українські університети забороняють Telegram: що сталося
Провідні українські університети забороняють Telegram: що сталося

Провідні українські університети забороняють Telegram: що сталося

У кількох провідних вищих навчальних закладах України введено обмеження на використання месенджера Telegram для роботи. Ці заходи були прийняті на основі указів Міністерства освіти і науки України та листів від обласних військових адміністрацій. 

Про це масово повідомляють пресслужби університетів.

З чого все почалося?

5 листопада у Львівському національному університеті імені Івана Франка (ЛНУ) наказом ректора заборонено працівникам університету використовувати телеграм для передачі інформації, що стосується роботи, а також для особистої комунікації на робочих пристроях. Технічний контроль за виконанням цього наказу покладено на центр мережевих технологій та ІТ-підтримки.

Надалі естафету заборони підтримав Київський національний університет імені Тараса Шевченка (КНУ). З 11 листопада заборона на використання телеграму для службових цілей набуває чинності також у КНУ. В університеті вже почали запитувати в студентів, яку іншу платформу вони обрали для подальшого спілкування.

Телеграм заборонили, а доступ до ВКонтакте відновили

У студентських гуртожитках КНУ через загальнодоступний вайфай месенджер також перестав працювати. Однак заразом з цим з'явилися відомості про доступ до заборонених в Україні сайтів, таких як ВКонтакте і Однокласники.

Повідомляється, що це сталося через технічний збій, який обіцяють виправити найближчим часом.

Хто ще заборонив використання телеграму?

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича також запровадив заборону на використання телеграму для робочих комунікацій, а на службових та особистих комп'ютерах заборонено встановлювати месенджер. Всі посилання на телеграм-канали та боти університету були видалені зі сторінок ВНЗ.

Декілька інших університетів, зокрема, Український католицький університет, Київський столичний університет імені Бориса Грінченка та Національний авіаційний університет, також ухвалили подібні рішення щодо обмеження використання Telegram у службовій комунікації.

Ці кроки є продовженням рішення Національного координаційного центру кібербезпеки від вересня, яке обмежує використання Telegram у державних установах та об'єктах критичної інфраструктури.

Источник материала
loader
loader