ChatGPT відхилив 250 тис. запитів на створення дипфейків під час виборів президента США
ChatGPT відхилив 250 тис. запитів на створення дипфейків під час виборів президента США

ChatGPT відхилив 250 тис. запитів на створення дипфейків під час виборів президента США

Компанія OpenAI заявила про безпечну роботу її інструментів зі штучним інтелектом під час президентських виборів у США.

Чатбот зі штучним інтелектом ChatGPT відхилив понад 250 тисяч запитів на створення дипфейків під час передвиборчих перегонів та виборів у США. Компанія OpenAI заявила, що змогла перешкодити намаганням використовувати її генератор зображень DALL-E як інструмент створення дипфейків, повідомило Engadget.

Серед заблокованих компанією, були запити на створення дипфейків із американським президентом Джозефом Байденом, новообраним Дональдом Трампом, віце-президенткою та кандидаткою у президенти Камалою Гарріс, обраним віце-президентом Джей Ді Венсом та губернатором Уолцем.

Компанія заявила, що це прямий результат вжитих нею заходів безпеки, щоб запобігти використанню чатбота ChatGPT для генерування дипфейків із зображень реальних людей, у тому числі політиків.

OpenAI для протидії поширенню дезінформації під час виборчої кампанії у США, встановила перенаплавлення на спеціалізрваниц виборчий ресурс CanIVote.org запитів до ChatGPT про голосування в США.

За інформацією компанії, відбувся 1 мільйон таких перескерувань станом за місяць до дня виборів.

У день виборів та наступного дня чатбот згенерував 2 мільйони відповідей, в яких закливав користувачів зіставити його відповіді щодо виборів із інформацією міжнародних агенств Associated Press, Reuters та інших медіа.

У підсумку OpenAI заявила, що «відповіді ChatGPT не виражають політичних уподобань і не рекомендують кандидатів, навіть якщо про це явно запитують».

  • Читайте також: OpenAI: пропагандисти намагаються використовувати ChatGPT для впливу на вибори в США

Для порівняння пошукова система штучного інтелекту Perplexity зробила приблизно 4 мільйони скерувань користувачів до сторінки її центру інформації про вибори за передвиборчих період.

Фото: OpenAI / Getty Images

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
выборы в США
Источник материала
loader
loader