Як повідомляє кореспондент Укрінформу в Гаазі, про це йдеться у заяві голови Асамблеї держав-учасниць МКС Пайві Каукоранта.
“Після консультацій з Бюро Асамблеї держав-учасниць я клопочу… про проведення зовнішнього розслідування щодо можливої неправомірної поведінки прокурора МКС. Причетні сторони було поінформовано”, - вказується у заяві.
Зазначається, що Незалежний наглядовий механізм (ННМ), який має повну незалежність від МКС та звітує безпосередньо Асамблеї, компетентний розслідувати такі звинувачення. Він узявся за цю справу на підставі запиту третьої сторони, а згодом – на підставі запиту прокурора. Проте, враховуючи особливі обставини справи, включаючи підхід, що орієнтований на жертв, а також можливі майбутні конфлікти інтересів, ННМ зазначив, що не має заперечень проти зовнішнього розслідування.
Таким чином проводитиметься зовнішнє розслідування, щоб забезпечити повністю незалежний, неупереджений і справедливий процес відповідно до правової бази МКС і ННМ, дотримуючись підходу, орієнтованого на жертву.
“Я закликаю всі залучені сторони повністю співпрацювати з розслідуванням. Я наполягаю на належній повазі до приватного життя та прав усіх залучених сторін, а також на конфіденційності такого розслідування. Подальша інформація може бути надана лише після завершення розслідування”, - заявила голова Асамблеї.
Асамблея держав-учасниць є керівним наглядовим і законодавчим органом Міжнародного кримінального суду. Вона складається з представників держав, які ратифікували Римський статут або приєдналися до нього.
Як повідомляв Укрінформ, асамблея держав-учасниць МКС отримала повідомлення про начебто неправомірну поведінку прокурора Суду Каріма Хана стосовно співробітниці його офісу. Було розпочато внутрішню перевірку на основі Незалежного наглядового механізму.
Фото: ICC-CPI