Онлайн покупки завершились втратою грошей для українців: як вберегти свої гаманці
Онлайн покупки завершились втратою грошей для українців: як вберегти свої гаманці

Онлайн покупки завершились втратою грошей для українців: як вберегти свої гаманці

Жертвами аферистів стали троє жителів Тернопільщини.

Трьох жителів Тернопільщини ошукали недобросовісні продавці на 36 000 гривень.

«У шахрайську схему потрапили двоє тернополян, які хотіли придбати товар в онлайн-магазинах. Вони зв'язалися начебто з менеджерами та перерахували гроші на вказані рахунки. Згодом невідомі переставали виходити на зв'язок. В результаті, 56-річний чоловік заплатив за автозапчастини пройдисвітам 10 000 гривень, а 30-річна жінка за одяг - 4000 гривень», - зазначили у поліції Тернопільської області.

Ще одна місцева жителька втратила 22 000 гривень, перейшовши за фішинговим посиланням під час купівлі товару в мережі. 

Всі потерпілі звернулися за допомогою до правоохоронців. За фактами шахрайства слідчі поліції розпочали кримінальні провадження відповідно до ст. 190 Кримінального кодексу України.

Наразі правоохоронці проводять оперативно-розшукові заходи для розкриття злочинів.

«Коли купуєте чи продаєте в інтернеті, дотримуйтесь основних правил інформаційної безпеки. Не переходьте за підозрілими покликаннями і не вказуйте особистих даних на невідомих ресурсах», - наголосили у поліції.

Кіберполіцейські рекомендують дотримуватися наступних порад для безпечного онлайн-шопінгу: купуйте та сплачуйте лише на перевірених ресурсах; почитайте відгуки про продавця та дізнайтеся історію роботи інтернет-магазину; не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, адже за ними може ховатися фішинговий ресурс. Уважно переглядайте URL-адресу потрібного сайту – неточність навіть в один символ може свідчити, що ви опинилися на фішинговому ресурсі; сплачуйте гроші після отримання товару аби мінімізувати ризики втрати грошей; без нагальної потреби не повідомляйте нікому дані своєї банківської картки (особливо CVV-код та термін дії); заведіть окрему інтернет-картку для онлайн-шопінгу, на яку переказуйте лише ту суму, що необхідна для оплати; при купівлі на платформі оголошень, обговорюйте деталі угоди тільки в чаті цієї платформи та не переходьте у сторонні месенджери: туди зловмисники можуть надіслати фішингові посилання.

Якщо ви потерпіли від шахраїв, телефонуйте на спецлінію 102.

Для оперативного надання допомоги від працівників Департаменту кіберполіції Національної поліції України звертайтесь за номером 0 (800)50-51-70.

Источник материала
loader
loader