Руйнуються на очах: історії 3 історичних будівель Києва, яким загрожує знищення
Руйнуються на очах: історії 3 історичних будівель Києва, яким загрожує знищення

Руйнуються на очах: історії 3 історичних будівель Києва, яким загрожує знищення

На ці будівлі та їхній поганий стан у тіктоці звернув увагу Іван Папазов. Їхню історію розповідає 24 Канал.

Садиба Товариства швидкої медичної допомоги

Це комплекс будівель, розташованих на Рейтарській вулиці. Садиба є взірцем вдалого планування медичного закладу початку ХХ сторіччя, коли міська забудова Києва була дуже щільною.

У 1850-х – 1870 роках будівля належала поручику Волкову, у 1911 – 1912 – Київському губернському земству. У 1918 році в садибі базувалося Міністерство народного здоров'я Української Держави, а згодом УНР.


Садиба Товариства швидкої медичної допомоги / Фото БЖ

Станом на 2003 рік будівлі займали районна клінічна лікарня № 16, Київська медична академія післядипломної освіти й кафедра терапії.

У 2021 році міська влада затвердила перелік об'єктів, які повинні бути збережені в історичному вигляді. Однак будівлю на Рейтарській туди не внесли. Тоді ж велися розмови про її можливий продаж.

Сьогодні будівля перебуває в аварійному стані.

На фасаді з'явилися тріщини, зі стін стирчить рослинність,
– зауважує Папазов.


Будівля перебуває в аварійному стані / Фото БЖ

Садиба Терещенка

Особняк розташований на бульварі Тараса Шевченка. Будівлю звели у стилі неоготики у 1874 – 1875 роках, інформує Україна Інкогніта.

Через кілька років після завершення будівництва її придбав Іван Терещенко – багатий цукрозаводчик із родини "цукрових королів" імперії. Станом на 1884 рік садибний будинок мав 23 кімнати, також кімнати були у сусідньому двоповерховому флігелі, майже весь перший поверх якого займали каретна і стайня.


Садиба Терещенка в Києві / Фото Україна Інкогніта

Свого часу у будівлі було Генеральне секретарство шляхів УНР, а згодом Міністерство шляхів сполучення УНР.

У радянський час садибу перетворили на житловий будинок, а з 1984 році там були адміністративні установи. Останнім власником споруди був Центелеввтормлинбуд.

У будівлі вибиті майже всі вікна, вона повністю обмальована графіті, на даху й деяких ярусах вже почали рости дерева, а стіни мають великі щілини.


У будівлі вибиті вікна / Фото Україна Інкогніта

Гостинний двір

Розміщений на Контрактовій площі. Монументальний торгівельний комплекс на Контрактовій площі на Подолі частково звели у 1809 – 1813 роках за проєктом архітектора Луїджі Руска.

Пізніше, у 1828 – 1833 роках, його перебудували за проєктом Андрія Меленського, а потім ще раз – наприкінці ХІХ століття. У 1983 – 1990 роках будівлю знесли та відбудували заново за раннім проєктом Руска. У 2013 році розпочалася масштабна реконструкція споруди.


Гостинний двір у Києві / Фото kyivcity.gov.ua

У 2023 році Гостинний двір став пам'яткою архітектури національного значення. За останньою інформацією, у будівлі вже виконали 50% всіх консерваційних робіт. Однак вона все ще перебуває в аварійному стані.

Як зараз виглядають історичні будівлі: дивіться відео

Источник материала
loader
loader