Хлібозаводи змушені піднімати ціни або скорочувати виробництво
Хлібозаводи змушені піднімати ціни або скорочувати виробництво

Хлібозаводи змушені піднімати ціни або скорочувати виробництво

Ціни на хліб у роздробі у листопаді мають зрости ще на 10-15%. А якщо цього не станеться, хлібозаводи почнуть зменшувати обсяги відвантажень продукції до магазинів.

Про це «Мінфіну» розповів президент Всеукраїнської асоціації пекарів та голова компанії «Київ хліб» Юрій Дученко.

За його словами, у жовтні цінники на хліб у магазинах уже підвищилися на 5-10%. Таких домовленостей було досягнуто з більшістю торгових мереж. Але собівартість продукції збільшилася суттєвіше, тому зараз ціни в супермаркетах лише «наздоганяють» реальне зростання витрат виробників. При цьому практично всі складові собівартості хліба продовжують дорожчати.

«З листопада до кінця року ми очікуємо подорожчання борошна ще на 11% (зараз хлібопеки купують його по 15,5-16 тис. грн за тонну з ПДВ), паковання — на 10%, логістики — на 8%, газу — на 11%, електроенергії — на 11%», — говорить Дученко.

«Торішніх запасів продовольчої пшениці вже немає, у структурі нового врожаю на неї припадає 27%, а от у структурі експорту вона займає 70%. Тобто продовольчу пшеницю активно вивозять за кордон. Через це ціни на неї зростають, а виробники продають таке зерно на внутрішній ринок малими партіями або взагалі притримують в очікуванні ще вищого цінника. Тому чи не щодня ми отримуємо нові ціни на зерно та борошно», — пояснює Дученко.

Подорожчання паковання пов'язане із валютними коливаннями, зростання вартості логістики провокує дефіцит водіїв та необхідність підвищувати їм зарплати.

«Якщо ціни на хліб не підвищити на 10-15%, виробникам вже за два тижні не буде за що закуповувати сировину, можливе скорочення виробництва», — зазначає Дученко.

При цьому, за його словами, споживання хліба в Україні знижується. Зокрема, через його подорожчання за останній рік споживання впало приблизно на 5%.

«Особливо відчутно знижується попит одразу після підвищення цін. Потім люди звикають, і споживання трохи вирівнюється, але за підсумками року падіння все одно буде», — зазначив Дученко.

Він також додав, що листопадове подорожчання хліба стане останнім цього року — у грудні цінники не коригуватимуть.

Источник материала
loader
loader