Львівська галерея мистецтв розвиває «Цифровий архів»
Львівська галерея мистецтв розвиває «Цифровий архів»

Львівська галерея мистецтв розвиває «Цифровий архів»

На сайті можна оглянути більше трьох тисяч оцифрованих творів з колекції.

У межах проєкта «Цифровий архів. Доступна спадщина» оцифрували 3 тис. об'єктів зі збірок та фондосховищ Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького. Тепер їх можна оглянути на сайті ЛНГМ у розділі «Колекція».

Проєкт з оцифрування фондів галерея реалізує спільно з громадською ініціативою MyFutureHeritag і ГО «17». Цього року до оцифрованої колекції додали 1860 об'єктів. Фахівці охопили основні фондові групи зберігання. Це скульптура, малярство та декоративне ужиткове мистецтво XIV століття, а також із XIII по XX століття.

Львівська галерея мистецтв розвиває «Цифровий архів» - Фото 1

Колекція «Мистецтво» на сайті Львівської національної галереї мистецтв 

Під час презентації команда проєкта розповіла, що оцифрування мистецьких творів здійснювалося методами фотофіксації, 3D-сканування та фотограмметрії. Ці технології забезпечили високоточне відтворення артефактів, дозволяючи зберегти детальну інформацію про кожен з них. Тепер їх можна роздивлятись до найменших дрібниць та деталей. Також оцифрування є актуальним інструментом фіксації спадщини під час війни, та несе цінну інформацію з огляду процесів реставрації, повідомив Zaxid.net.

Львівська галерея мистецтв розвиває «Цифровий архів» - Фото 2

«Ми цього року почали використовувати під час оцифрування середньоформатну камеру роздільною здатністю 100 мегапікселів — це такий, скажімо, європейський музейний стандарт зараз. Фактично в Україні немає таких камер і тим паче немає музеїв, які це використовують сьогодні, тобто ми фактично задаємо такий собі стандарт якості і ми є попереду інших колег», — розповів керівник проєкту Роман Гук.

Львівська галерея мистецтв розвиває «Цифровий архів» - Фото 3

Директор галереї мистецтв Тарас Возняк зазничив, що процес не лише триватиме далі, а й модернізовуватиметься з появою нових технічних засобів.

  • Читайте також: House of Europe оголосила конкурс грантів на оцифрування культурної спадщини

Фото: ЛНМГ / фейсбук

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Источник материала
loader