Утримати ринок: чи зможе Україна й надалі експортувати курятину до ЄС
Утримати ринок: чи зможе Україна й надалі експортувати курятину до ЄС

Утримати ринок: чи зможе Україна й надалі експортувати курятину до ЄС

М'ясо птиці — серед основних статей українського аграрного експорту в світі та на ринок ЄС. 2023 року близько 41% (173,2 тис. т) від загального обсягу українського експорту м'яса птиці було поставлено до ЄС. Нідерланди (58,9%) та Словаччина (31%) були ключовими імпортерами цієї продукції. Також українська курятина є на ринках Саудівської Аравії (27,3%) та Туреччини (9,2%).

Водночас ЄС є найбільшим світовим виробником (11,6 млн т) та експортером (1,8 млн т у 2023 році) продукції птахівництва. 

Історично м'ясо птиці у Європі є чутливим продуктом для її аграрного сектору. Тож з моменту запровадження автономних торговельних преференцій ЄС для України в червні 2022 року, які були покликані підтримати українську економіку під час війни та повністю лібералізували доступ української агрохарчової продукції, зокрема і м’яса птиці, на ринок Євросоюзу, це викликало занепокоєння з боку місцевих виробників.

Який насправді вплив українського сектору птахівництва на ринок ЄС? Яким буде експорт м’яса птиці з України до ЄС після закінчення терміну дії поточного пакету АТМ у червні 2025 року? Цим та іншим питанням була присвячена чергова онлайн-дискусія асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ). 

Загроза дешевого імпорту

Заступник Генерального секретаря Європейської асоціації виробників м’яса птиці (AVEC) Пол-Анрі Лава вважає, що виробництво української птиці дешевше за собівартістю на 30-40%, ніж у Європі, завдяки дешевим кормам, що складають 70% виробничих витрат у птахівництві. Тому європейці очікували навали дешевої курятини з України.

Источник материала
loader
loader