Lockheed Martin показала нову систему, яка вчетверо потужніша за HIMARS
Lockheed Martin показала нову систему, яка вчетверо потужніша за HIMARS

Lockheed Martin показала нову систему, яка вчетверо потужніша за HIMARS

Нова система вирізняється універсальністю і може бути платформою для запуску широкого спектра ракет, таких як GMLRS, ATACMS і PrSM.

Американська корпорація Lockheed Martin представила концепт наземної ракетної установки, яка здатна запускати до 20 керованих реактивних снарядів GMLRS калібру 227-мм. Це істотно більше порівняно з високомобільною артилерійською ракетною системою M142 HIMARS, яка може нести лише шість таких ракет. Про це 13 листопада повідомили оглядачі The War Zone.

Нова пускова установка, розроблена на базі вантажівки 10×10 MKR18 LVSR, продемонстрована на саміті Human-Machine Integration Summit IV і орієнтована на розширення можливостей ударного озброєння, включно з перехоплювачами класу "земля-повітря" і балістичними ракетами малої дальності.

Концепція розроблена для забезпечення значної вогневої потужності та гнучкості застосування. Серед ключових можливостей:

  • Ракети GMLRS, ATACMS і PrSM. Пускова установка може використовувати весь спектр боєприпасів сімейства MLRS від Lockheed Martin, зокрема керовані ракети GMLRS, балістичні ракети ближнього радіусу дії PrSM і тактичні ракети ATACMS. Кожна капсула вміщує до шести ракет GMLRS, двох PrSM або однієї ATACMS.
  • Універсальність застосування. Крім ракетних систем, пускова установка сумісна з різними перехоплювачами, включно з варіантами PAC-3, що застосовуються в зенітно-ракетних комплексах Patriot і розроблені для запуску з універсальних пускових установок MK 41 VLS. Lockheed Martin також розглядає можливість інтеграції ракет для захисту від повітряних загроз, таких як система Enduring Shield, яка використовує перехоплювачі AIM-9X Sidewinder і може бути дооснащена більш сучасними ракетами AMRAAM.
  • Перспективи для гіперзвукових розробок. Пускова установка на базі LVSR раніше використовувалася для випробувань гіперзвукової ракети OpFires, яка вирізняється великими габаритами й високою дальністю ураження. Lockheed Martin і DARPA продовжують розвивати цю програму, підвищуючи боєздатність гіперзвукових систем.

Оглядачі зазначають, що, на відміну від HIMARS, яку розробляють для оперативної мобільності та швидкого перекидання, нова пускова установка орієнтована на створення потужнішої вогневої позиції з можливістю забезпечення комплексної оборони. Платформа також може бути інтегрована в армійську систему бойового управління IBCS для підвищення ефективності протиповітряної та протиракетної оборони.

Проте великі розміри установки на базі LVSR визначають необхідність застосування в умовах обмеженої мобільності. Тому корпус морської піхоти США, крім використання нових важких платформ, також працює над створенням більш компактних ракетних систем, встановлених на легких тактичних машинах JLTV.

Источник материала
loader
loader