Про це розповідає 24 Каналз посиланням на коментар речника Міністерства оборони України Дмитра Лазуткіна в етері "Суспільне Новини". За його словами, нинішній штат ТЦК значно менший, ніж заявлялося в ЗМІ, і кожен працівник виконує специфічні функції, які необхідні для підтримки обороноздатності країни.
Хто насправді працює в ТЦК
Речник МОУ пояснив, що у складі ТЦК та СП наразі працює 36 тисяч осіб, тоді як загальна кількість посад у штаті передбачає 48 тисяч.
Серед працюючих майже 7 тисяч є цивільними. Лазуткін також уточнив, що із загального числа військовослужбовців 18,5 тисяч мають статус обмежено придатних до служби, а ще 3 тисячі є жінками.
Дмитро Лазуткін звернув увагу на те, що значна частина обмежено придатних військовослужбовців, що працюють у ТЦК, отримали цей статус через поранення та бойові травми, зазнані під час виконання бойових завдань.
Ці люди зі зброєю в руках захищали нашу Батьківщину, і ми повинні з повагою ставитися до них та їхньої роботи,
– підкреслив він.
Нові бойові бригади із працівників ТЦК
Лазуткін також прокоментував заяву речника Полтавського ТЦК Романа Істоміна про те, що з працівників ТЦК не вдасться сформувати навіть одну повноцінну бригаду.
Він зазначив, що з кількісного погляду це можливо, однак наголосив, що працівники ТЦК мають інші завдання, не менш важливі для функціонування армії.
Можна по-різному ставитися до корупційних скандалів і неприємних моментів, але якщо будуть запроваджені реорганізаційні заходи, то Міноборони прокомунікує їх з громадськістю,
– додав він.
Також Лазуткін звернув увагу на те, що поява працівників ТЦК та поліції в громадських місцях не є "рейдами", а представляє собою звичайні заходи оповіщення, що спрямовані на інформування громадян.
А у випадку порушень правил військового обліку або законодавства з боку громадян поліція має законні підстави для затримання.